У Стокгольмі починається судовий процес "Нафтогаз" проти "Газпрому"

25.09.2016 14:00

У Стокгольмі починається судовий процес "Нафтогаз" проти "Газпрому"

В Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма 25 вересня розпочнеться процес за позовом НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому". Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що 25 вересня в Стокгольмі починаються усні слухання за контрактом на поставку газу, які триватимуть до 10 жовтня.

В Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма 25 вересня розпочнеться процес за позовом НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому".

Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що 25 вересня в Стокгольмі починаються усні слухання за контрактом на поставку газу, які триватимуть до 10 жовтня.

Як відомо, в першому позові НАК "Нафтогаз" проти "Газпрому" містилися претензії на суму близько 6 млрд доларів. "Нафтогаз" вимагав перегляду цінb на російський природний газ, яка була закріплена контрактом купівлі-продажу від 19 січня 2009 року.

Другий позов "Нафтогаз" проти "Газпрому" українська компанія подала в Стокгольмський арбітраж 13 жовтня 2014. Сума претензій за надані російською стороною обсяги газу для транзиту НАК тоді оцінив e 3,2 млрд доларів.

Нагадаємо, сума вимог НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі становить 14,23 млрд доларів.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" в рамках розгляду в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма заявив вимоги про компенсацію компанією "Газпром" сумарно понад 26,6 млрд доларів.

Як повідомлялося, "Газпром" очікує рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом з "Нафтогазом" на постачання газу в кінця 2016 року - початку 2017, на транзит - в кінці січня 2017 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus