У Таїланді затримали організатора акції Occupy Central в Гонконзі

05.10.2016 11:00

У Таїланді затримали організатора акції Occupy Central в Гонконзі

Організатор акції Occupy Central в Гонконзі Джошуа Вонг був затриманий владою Таїланду після прильоту в країну, повідомляє NEWSru.com з посиланням на гонконгівську радіостанцію RTHK. Акція Occupy Central почалася в кінці вересня 2014 року, коли протестуючі блокували бізнес-центр Гонконгу. Вони спробували прорватися в урядовий комплекс, десятки людей були затримані, кілька отримали легкі травми.

Організатор акції Occupy Central в Гонконзі Джошуа Вонг був затриманий владою Таїланду після прильоту в країну, повідомляє NEWSru.com з посиланням на гонконгівську радіостанцію RTHK.

Акція Occupy Central почалася в кінці вересня 2014 року, коли протестуючі блокували бізнес-центр Гонконгу. Вони спробували прорватися в урядовий комплекс, десятки людей були затримані, кілька отримали легкі травми. Влада і активісти звинувачували один одного в порушенні порядку і надмірному застосуванні сили.

Причиною протестів стали вимоги прямих виборів глави Гонконгу замість двоступеневих. Акція Occupy Central тривала 79 днів.

Як повідомила партія Demosisto, членом якої є Вонг, він прибув в аеропорт Суварнабхумі в Бангкоку близько опівночі у вівторок, 4 жовтня, після чого протягом кількох годин не виходив на зв'язок. Вонг мав виступити з лекцією в університеті Чулалонгкорн. Пізніше, як передає РІА "Новости", один зі студентів вузу повідомив партії, що Вонг був затриманий. Самому студенту, за його словами, відмовили в можливості побачити затриманого активіста.

"Demosisto рішуче засуджує обмеження свободи і права на в'їзд Вонга в країну владою Таїланду, вимагає негайного звільнення", - наводить газета South China Morning Post текст заяви партії активіста.

Як повідомив радіостанції RTHK інший член партії Натан Лау, партія отримала від влади Таїланду попередження про те, що Вонгу може бути заборонений в'їзд в країну.

В середині серпня суд Гонконгу визнав Джошуа Вонга винним в участі в незаконних масових заходах в місті і засудив його до 80 годин громадських робіт. Суд постановив, що Вонг винен в участі у незаконній масовій акції, учасники якої намагалися увірватися в урядовий комплекс.

Раніше повідомлялося, що Вонгу може загрожувати тюремне ув'язнення терміном до п'яти років.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus