У Туреччині мітинг прихильників опозиційної газети Zaman розганяли водометами і гумовими кулями

05.03.2016 19:00

У Туреччині мітинг прихильників опозиційної газети Zaman розганяли водометами і гумовими кулями

У Туреччині триває протистояння навколо раптово оголошеної банкрутом яку читають опозиційної газети країни Zaman. Мітинг прихильників вдруге за добу розігнали водометами і гумовими кулями, а призначені керівники оголосили про звільнення головного редактора і блокували роботу редакції. 5 березня працівників пропустили до редакції за посвідченнями.

У Туреччині триває протистояння навколо раптово оголошеної банкрутом яку читають опозиційної газети країни Zaman. Мітинг прихильників вдруге за добу розігнали водометами і гумовими кулями, а призначені керівники оголосили про звільнення головного редактора і блокували роботу редакції, повідомляє DW.

У суботу, 5 березня, редакція розпочала роботу, будучи оточеною поліцейським кордоном. Співробітників пропустили до редакції за посвідченнями.

Вранці в суботу призначені владою керуючі звільнили її головного редактора Абдулхамід Біліки. Працівники проводжали його оплесками, свідчать фото з Twitter-аккаунта видання.

Детально про те, що відбувається інформував англомовний сайт газети Today's Zaman. Однак керуючі незабаром після початку роботи відключили в будинку інтернет і заблокували бек-офіс інтернет-версії. Після цього висвітлення конфлікту продовжилося в Twitter.

Поліцейські, які стоять в кордоні, продовжують розганяти тих, хто збирається біля будівлі редакції, протестувальники вимагають припинити атаку на вільну пресу. Напередодні і вранці демонстрантів розганяли за допомогою сльозогінного газу і водометів. У другій половині дня Twitter видання повідомив, що по демонстрантах стріляли гумовими кулями. Опубліковано фото жінки із закривавленою головою і розтином на скроні.

Телеканал RT повідомив, що вплив сльозоточивого газу випробувала на собі і керівник близькосхідного бюро телеканалу Пола Сліер, яка вела пряму трансляцію з місця протестів.

"Протест був цілком мирним. Раптово поліція рушила на натовп і через кілька миттєвостей почала витісняти протестуючих і кидати каністри зі сльозогінним газом. Люди почали тікати. Я виявилася в групі жінок, які зайшли в перукарню, щоб, як і я, прийти в себе від впливу газу", - розповіла вона.

Суд в Стамбулі 4 березня без пояснення причин ввів в газеті зовнішнє управління. Через кілька годин поліція почала обшуки в редакції. Представники видання стверджували, що призначені державою керуючі погрожували конфіскувати майно газети.

Газета Zaman з щоденним накладом не менше 650 тисяч примірників є найпопулярнішим щоденним виданням країни. Йому приписують близькість до ісламського опозиційного проповідника Фетхуллаха Ґюлену, що проживає в США і якого вважають заклятим ворогом нинішнього президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Його рух "Хизмет" Анкара звинувачує у терористичній діяльності і спробах дестабілізації ситуації в країні.

Нагадаємо, в листопаді 2015 року турецька поліція заарештувала двох редакторів опозиційного журналу Nokta. Арешт відбувся після виходу в світ номера журналу з обкладинкою із зображенням президента Туреччини Ердогана з заголовком "Понеділок, 2 листопада. Початок Турецької громадянської війни". Поліція також вилучила весь тираж журналу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus