У Туреччині після затримання курдських політиків сталися сутички з поліцією

04.11.2016 17:00

У Туреччині після затримання курдських політиків сталися сутички з поліцією

У Туреччині виникли сутички між поліцією та протестувальниками, які виступають проти арешту співголів та депутатів прокурдської Народної демократичної партії. Сутички відбулися в районі Кізілай Анкари між мітингувальниками і співробітниками поліції, після того, як поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати людей. Сутички також сталися в Стамбулі.

У Туреччині відбулися сутички між поліцією та протестувальниками, які виступають проти арешту співголів та депутатів прокурдської Народної демократичної партії.

Про це у п'ятницю 4 листопада повідомляє Hurriyet Daily News, передає "Європейська правда".

Сутички виникли в районі Кізілай Анкари між мітингувальниками і співробітниками поліції, після того як поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати людей.

Повідомляється, що сутички також сталися в Стамбулі, де поліція теж застосувала сльозогінний газ.

За даними організації Turkeyblocks.org, у Туреччині в п'ятницю заблоковано багато соціальних мереж, таких як Facebook, Twitter та YouTube.

Таке обмеження, як вважає організація, може бути пов'язано з затриманням кількох лідерів опозиційної Народної демократичної партії.

Нагадаємо, вночі проти 4 листопада в ході поліцейської операції було затримано співголів прокурдської Народної демократичної партії Селахаттіна Демірташа і Фігена Юкшекдага. Окрім того, було затримано дев’ятьох депутатів партії.

ЄС заявив, що затримання співголів і депутатів Народної демократичної партії Туреччини підриває основні принципи демократії.

Як повідомлялося, 24 жовтня правляча Партія справедливості і розвитку Туреччини підготувала проект нової конституції в країні, яка передбачає перехід до президентської системи. Втім, дві найбільші опозиційні партії, світська Республіканська народна партія (CHP) і курдська Народно-демократична партія (HDP) виступають проти відмови від парламентської системи в Туреччини. Опозиція побоюється, що перехід до президентської системи призведе до авторитаризму.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus