У Варшаві пройшов багатотисячний "Чорний протест" проти заборони абортів

01.10.2016 21:00

У Варшаві пройшов багатотисячний "Чорний протест" проти заборони абортів

Під будівлею польського Сейму пройшла акція проти повної заборони абортів. Акція відбулася в рамках так званого "Чорного протесту", який вже більше тижня триває в Польщі. Протест почався після того, як минулого тижня перше читання в польському Сеймі пройшов законопроект, який передбачає повну заборону абортів і введення кримінальної відповідальності.

У суботу, 1 жовтня, у другій половині дня під будівлею польського Сейму пройшла акція проти повної заборони абортів.

Про це повідомляє TVN Warszawa.

Акція відбулася в рамках так званого "Чорного протесту", який вже більше тижня триває в Польщі, під гаслом "Жарти скінчилися, моє тіло - моє діло".

"Чорний протест" почався в Польщі після того, як минулого тижня перше читання в польському Сеймі пройшов законопроект, який передбачає повну заборону абортів і введення кримінальної відповідальності за їх вчинення.

Організаторами суботньої акції виступили комітет "Рятуємо жінок", чий проект про лібералізацію чинного законодавства щодо абортів було відхилено, партія "Разом", громадська організація "Польська ініціатива".

Учасники та учасниці протесту тримали в руках плакати з написами "Відсутність легальних абортів вбиває", "Хочемо лікарів, а не поліцейських", "Крім маток маємо мізки - вирішуємо самі", а також скандували "Хочемо любити, а не вмирати", "Уряд - не вагітна, можна усунути ".

На акцію прийшла і колишня прем'єр Польщі Ева Копач.

Нагадаємо, польський парламент прийняв у першому читанні законопроект, який передбачає повну заборону абортів без винятків і встановлює кримінальну відповідальність для кожного, хто причетний до аборту.

У квітні в 18 польських містах пройшли демонстрації проти законопроекту про повну заборону абортів.

У понеділок, 3 жовтня, в Польщі повинна пройти загальнонаціональний страйк жінок проти заборони абортів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus