У Волновасі мітингують проти відведення сил АТО в районі Петровського

05.10.2016 17:00

У Волновасі мітингують проти відведення сил АТО в районі Петровського

У Волновасі на центральній площі проходить мітинг проти відводу сил АТО в районі Петровського, згідно з Рамковою угодою про розведення сил на Донбасі. В центрі Волновахи мітингують близько 200 місцевих жителів, а також жителі Мар'їнки і Маріуполя. Мітингарі мають намір направити президенту Петру Порошенку звернення, в якому висловлять протест проти відведення українських військ.

У Волновасі Донецької області на центральній площі проходить мітинг проти відводу сил антитерористичної операції в районі Петровського, згідно з Рамковою угодою про розведення сил на Донбасі.

Про це у середу 5 жовтня повідомляє "112 Україна".

В центрі Волновахи мітингують близько 200 місцевих жителів, а також жителі Мар'їнки і Маріуполя.

Також повідомляється, що мітингувальники мають намір направити президенту Петру Порошенку звернення, в якому висловлять протест проти відводу українських військ.

Зауважимо, що позавчора, 3 жовтня, у смт Станиця Луганська біля будівлі районної адміністрації також відбулася акція протесту проти створення демілітаризованої зони.

Нагадаємо, 3 жовтня штаб АТО звинуватив бойовиків у зриві розведення сил біля Петровського. Зокрема, при відведенні сил бойовики обстріляли українські позиції.

Тут доречно нагадати, що у підписаному 21 вересня в Мінську Рамковому рішенні про відведення військ на трьох ділянках у районі Станиці Луганській, Золотого та Петрівського на лінії зіткнення на Донбасі йдеться про квадрат 2х2 кілометри, в середині яких немає ніяких населених пунктів та електростанцій. "Ці ділянки біля (а не "в") Станиці Луганської, Золотого і Петрівського. До того ж в центрі перших двох знаходяться зруйнований міст через Сіверський Донець, а в другому КПВВ, який не працює. Одним словом, передбачається установити режим тиші на трьох невеликих ділянках площею 4 квадратних кілометри кожна, посередині яких лінія зіткнення і зруйнований міст через річку, або непрацюючий КПВВ, щоб відремонтувати їх і задіяти в інтересах цивільного населення", - наголошував представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

Як повідомлялося, 1 жовтня відбулося відведення підрозділів 6-го окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2-го АК (Луганськ) ЗС РФ з району населеного пункту Золоте.

2 жовтня українське військове командування повідомило про те, що окупанти розміновують місцевість у районі КПВВ "Станиця Луганська", а відведення своїх підрозділів від Петровського обіцяють розпочати 3 жовтня.

21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документ передбачає, що умовою для початку розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петровському є дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб. В тексті угоди також зазначається, що розведення сил і засобів здійснюється шляхом їх відведення з займаних позицій в обидва боки з метою створення ділянок розведення, як правило, не менш як 2 км в ширину та 2 км в глибину. При цьому саме розведення сил і засобів на кожній з таких двох ділянок здійснюється за моніторингу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

А з 1 вересня українська сторона узяла на себе зобов'язання щодо "безстрокового" припинення вогню.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus