У ВР хочуть обмежити доступ до е-декларацій чиновників, – Шабунін

21.09.2016 16:00

У ВР хочуть обмежити доступ до е-декларацій чиновників, – Шабунін

На розгляд Верховної Ради незабаром можуть винести законопроект, який закриє публічний доступ до низки важливих відомостей з електронних декларацій чиновників. Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін. За його словами, з публічного доступу зникнуть дані про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов'язання, корпоративні права і витрати.

На розгляд Верховної Ради незабаром можуть винести законопроект, який закриє публічний доступ до низки важливих відомостей з електронних декларацій чиновників. Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, з публічного доступу зникнуть дані про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов'язання, корпоративні права і витрати.

"Проекту закону іще немає в порядку денному, утім, він уже гуляє між міністерствами та міжнародними експертами, які мають оцінити, в якій мірі забаганки влади перекреслюють взяті нею зобов'язання перед європейцями та американцями", – написав він.

За його даними, влада хоче прибрати із відкритого доступу – Реєстру е-декларацій – всю інформацію про:

1. Усе цінне рухоме майно вартістю понад 137 000 грн або десь 5000 доларів: коштовності, годинники, антикваріат, хутро, дизайнерські сумочки, коней та песиків тощо, окрім транспортних засобів;

2. Усі отримані подарунки вартістю від 6890 грн;

3. Готівкові кошти та активи у вигляді банківських металів вартістю від 68 900 грн;

4. Кредити, позики і витрати понад 68 900 грн.

На думку Шабуніна, у разі схвалення такі зміни відкинуть антикорупційну реформу назад у часи Януковича.

Він стверджує, що немає жодних підстав вносити такі зміни, крім як "сховати шокуючу для зубожілих громадян інформацію про реальні статки суддів, прокурорів, нардепів та їхніх сімей від громадськості та журналістів".

Також, на його думку, чиновники поки що не вносять дані в реєстр е-декларацій, оскільки очікують прийняття Радою закону про "нульову декларацію", проект якого зараз поширюється у ЗМІ.

За його словами, у разі ухвалення цей закон надасть чиновникам гарантію безкарності за незаконне збагачення.

Нагадаємо, 1 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронних декларацій.

Однак спершу система працювала не цілком справно.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus