Україна готова до "нормандської" зустрічі, але формального запрошення ще не отримувала

11.10.2016 15:00

Україна готова до "нормандської" зустрічі, але формального запрошення ще не отримувала

Україна підтримує ініціативу проведення зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" для ухвалення "дорожньої карти" виконання Мінських угод. За даними прес-служби АП, Україна станом на 11 жовтня поки що не отримувала формального запрошення на саміт "нормандської четвірки".

Україна підтримує ініціативу проведення зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" для ухвалення "дорожньої карти" виконання Мінських угод.

Про це йдеться в переданому УНІАН коментарі прес-служби Адміністрації президента України щодо проведення саміту "нормандської четвірки".

Путін скасував візит до Парижа 19 жовтня, дата зустрічі в "нормандському форматі" опрацьовується - Пєсков

Зазначається, що президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв, що Україна виступає за активний діалог в рамках "нормандського формату" з метою прискорення мирного врегулювання ситуації на Донбасі та відновлення Україною суверенітету і територіальної цілісності через забезпечення належного виконання Росією Мінських домовленостей.

"У цьому зв’язку останнім часом було активізовано роботу "нормандської четвірки" на різних рівнях, в тому числі експертному, з метою змістовної підготовки саміту. Мета - узгодити проект "дорожньої карти" імплементації "Мінська", що має передбачати послідовність виконання безпекових та політичних умов з чіткими гарантіями їх дотримання", - зазначається у коментарі.

"Україна підтримує ініціативу проведення зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії, на якій можна було б ухвалити згаданий документ. Проведення заходу для вирішення лише так званих політичних компонентів "Мінська" є неприйнятним. Будь-які політичні рішення можуть ухвалюватися лише після очевидного прогресу в питаннях безпеки", - підкреслили в Адміністрації президента.

За даними прес-служби, Україна станом на 11 жовтня поки що не отримувала формального запрошення на саміт "нормандської четвірки".

Зазначається, що під час останніх контактів президента України Петра Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом опрацьовувалися різні дати проведення саміту в Берліні.

"Станом на 11 жовтня українська сторона ще не отримувала формального запрошення на саміт "нормандської четвірки", - підкреслюють у прес-службі.

За даними ЗМІ, лідери Франції, Німеччини та РФ проведуть зустріч у Берліні в "нормандському форматі" 19 жовтня. Про це в інтерв`ю радіостанції Europe1 сказав посол РФ у Франції Олександр Орлов. Вечеря, в ході якої сторони обговорять ситуацію в Україні, відбудеться на запрошення Меркель. На той же день планувалась окрема зустріч Олланда та президента РФ Володимира Путіна в Парижі.

Як повідомлялося, 14 вересня міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро сказав, що глави МЗС України, Франції та Німеччині готують саміт у "нормандському форматі" на найвищому рівні.

Разом з тим 15 вересня в Кремлі заявили, що зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні може відбутися тільки тоді, коли будуть "реальні питання" для обговорення.

23 вересня заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявив про наявність консенсусу щодо проведення наступного саміту "нормандської четвірки". При цьому Єлісєєв додав, що зустріч "нормандської четвірки" відбудеться тоді, коли буде належним чином підготовлено необхідні документи, які враховуватимуть інтереси української сторони.

Пізніше в Кремлі заявили, що йде робота "на експертному рівні" для підготовки зустрічі "нормандської четвірки" на найвищому рівні глав України, Німеччини, Франції та Росії.

10 жовтня заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що для України "ключовим є не стільки дата і місце проведення зустрічі в нормандському форматі, а змістовне наповнення саміту з урахуванням інтересів української сторони, зокрема щодо виконання Росією умов безпеки за Мінськими угодами".

10 жовтня у Кремлі заявили, що зустріч лідерів "нормандського формату" щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбудеться 19 жовтня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus