Україна очікує на "конкретні кроки" єврокомісара Муйжнієкса у звільненні з Росії Сущенка

04.10.2016 00:00

Україна очікує на "конкретні кроки" єврокомісара Муйжнієкса у звільненні з Росії Сущенка

Україна очікує на підтримку комісара Ради Європи з прав людини Нілса Муйжнієкса у питанні звільнення кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенка та всіх інших українських політичних в’язнів, які утримуються у Російській Федерації. Про це голова МЗС Павло Клімкін заявив на зустрічі з Муйжнієксом під час перебування у Страсбурзі.

Україна очікує на підтримку комісара Ради Європи з прав людини Нілса Муйжнієкса у питанні звільнення кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенка та всіх інших українських політичних в’язнів, які утримуються у Російській Федерації.

Затримання журналіста Сущенка в Росії виглядає як провокація - голова МЗС Литви

Як повідомили у прес-службі МЗС України, про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив на зустрічі з Муйжнієксом сьогодні, 3 жовтня, під час перебування у Страсбурзі з нагоди проведення Дня українських реформ в Раді Європи.

Під час розмови міністр привернув особливу увагу співрозмовника до порушення прав людини в Російській Федерації. Він наголосив, що Україна очікує на підтримку і конкретні кроки комісара у захисті прав і звільненні українського журналіста Романа Сущенка та всіх інших українських громадян, які стали політичними в’язнями в РФ.

Клімкін також відзначив необхідність здійснення моніторингу стану забезпечення прав людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим і, зокрема, детально поінформував комісара про незаконні дії російської окупаційної влади щодо заступника голови Меджліса кримських татар Ільмі Умерова.

Затримання журналіста Сущенка в Росії виглядає як провокація - голова МЗС Литви

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що затримання в Росії українського журналіста Романа Сущенка виглядає "як провокація".

Таку думку він висловив сьогодні, 3 жовтня, у Брюсселі під час конференції, присвяченій "Східному партнерству", передає УНІАН.

"Поки що у нас немає достатньої інформації, щоб зробити остаточні висновки, але це виглядає як провокація. Але нам потрібно більше інформації, щоб наша позиція була більш чіткою", - сказав Лінкявічюс.

При цьому глава литовського МЗС додав, що справи із затриманням журналістів відстежуються "дуже ретельно".

Як повідомлялося, в Москві був затриманий український журналіст Роман Сущенко за нібито "шпигунську акцію". Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував його на два місяці.

У Києві назвали затримання журналіста провокацією, а його звинувачення в шпигунстві - надуманими. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до Страсбурга (Франція) на Дні українських реформ у Раді Європи порушить питання затримання в РФ Сущенка.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus