Україна остаточно відібрала Запорізький алюмінієвий комбінат у Дерипаски. Крапку поставив Вищий госпсуд

29.09.2016 21:00

Україна остаточно відібрала Запорізький алюмінієвий комбінат у Дерипаски. Крапку поставив Вищий госпсуд

Вищий господарський суд України, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України, залишив у силі рішення судів про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" вартістю за договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави.

Україна повернула у державну власність контрольний пакет акцій ВАТ "ЗАлК", який належав ЗАТ "АвтоВаз-Інвест" (Російська Федерація) та кіпрській компанії "VELBAY HOLDINGS LIMITED".

Про це 29 вересня 2016 року інформує прес-служба ГПУ.

Як зазначається, у лютому 2001 року між Фондом держмайна України і ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ "ЗАлК", за умовами якого, окрім зобов'язання покупця сплатити ціну пакета акцій, також передбачалось обов'язкове погашення ним боргів приватизованого підприємства, а саме довгострокових зобов'язань товариства перед Державним експортно-імпортним банком України за кредитною угодою на суму більше 75 млн доларів.

"Покупці контрольного пакету акцій ВАТ "ЗАлК" - ЗАТ "АвтоВаз-Інвест" (Російська Федерація) та компанія "VELBAY HOLDINGS LIMITED" (Кіпр) уникали виконання інвестиційних зобов'язань перед державою щодо погашення заборгованості товариства за вищевказаною кредитною угодою. Вказані обставини стали підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову, який задоволено", - йдеться у повідомленні.

Водночас, не полишаючи спроб залишити в своїй власності контрольний пакет акцій ВАТ "ЗАлК", відповідач звернувся до суду про перегляд рішення господарського суду міста Києва за нововиявленими обставинами.

Проте Вищий господарський суд України, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України про безпідставність зазначеної заяви, залишив у силі рішення судів про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" вартістю за договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави.

Епопея із повернення ЗАлКа в державну власність триває з 2008 року.

При цьому за фактичного російського власника (кінцевого бенефіціара), яким згідно повідомлень ЗМІ є наближений до Путіна металургійний магнат Олег Дерипаска, нерідко "вступалися" на найвищому державному рівні. Зокрема, Дерипаску підтримував Віктор Ющенко, тоді як уряд Юлії Тимошенко виступав за повернення державної форми власності щодо цього промислового гіганту.

З початком війни з Росією представники Дерипаски неодноразово намагалися безуспішно вивезти до РФ обладнання комбінату.

Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат - єдиний в Україні виробник первинного алюмінію з потужністю 100 тисяч тонн на рік.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus