Україна попередила ООН про можливість бойовиків ОРДЛО здійснювати теракти з використанням радіоактивних матеріалів

10.10.2016 16:00

Україна попередила ООН про можливість бойовиків ОРДЛО здійснювати теракти з використанням радіоактивних матеріалів

Агресія Росії залишила без належного контролю радіонуклідні джерела у деяких районах Донецької й Луганської областей. Про це 10 жовтня 2016 року заявив директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко на загальних дебатах Першого комітету ГА ООН.

Агресія Росії залишила без належного контролю радіонуклідні джерела у деяких районах Донецької й Луганської областей. Про це 10 жовтня 2016 року заявив директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко на загальних дебатах Першого комітету ГА ООН, передає "Укрінформ".

"Нинішня ситуація є дуже сприятливою для вчинення терористичних актів, у тому числі використання небезпечних хімічних речовин, небезпечних патогенів або радіоактивних матеріалів. Вона також дає багато приводів для роздумів про реальні і потенційні загрози далеко за межами регіону", - наголосив Шутенко.

Він також підкреслив, що в такій ситуації Україна надає великого значення збереженню найвищих стандартів ядерної безпеки.

Водночас, за його словами, Україна продовжує розглядати Договір про непоширення ядерної зброї як один із ключових елементів глобального режиму ядерного непоширення.

"В результаті підписання Меморандуму Україна відмовилася від усіх ядерних арсеналів, а тепер намагається повернути суверенітет і територіальну цілісність, порушену Росією, яка є однією з держав-гарантів у рамках Будапештського меморандуму", - заявив Шутенко.

За його словами, Меморандум все ще є дійсним, і його повинні дотримуватися всі держави-підписанти.

Нагадаємо, у серпні 2015 року відразу два впливових західних видання - американський часопис Newsweek та британська газета The Times - написали, що, згідно з розвідувальними даними, нібито наданими їм СБУ, проросійські бойовики з окремих районів Донецької області (ОРДО) почали видобувати радіоактивні промислові відходи з бункера у Донецьку.

Ці ЗМІ, посилаючись на досьє з Києва, повідомляли, що озброєні прихильники Володимира Путіна нібито отримують консультативну допомогу від російських фахівців у галузі ядерної зброї, аби надалі використати ці відходи для виробництва "брудної бомби".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus