Україна потребує широкого пакета пенсійної реформи та зняття мораторію на продаж землі, кажуть у МВФ

03.10.2016 22:00

Україна потребує широкого пакета пенсійної реформи та зняття мораторію на продаж землі, кажуть у МВФ

"Потрібен дуже широкий пакет пенсійної реформи, який би розглядав не тільки підвищення пенсійного віку, а й посилення можливостей дострокового виходу на пенсію, розширення бази для соціальних внесків", - заявив голова місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Рон Ван Руден.

Дефіцит Пенсійного фонду України наразі перевищує 6% ВВП, що є одним з найвищих показників у світі, тому країна потребує проведення широкого пакета пенсійної реформи, заявив голова місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Рон Ван Руден (Ron Van Rooden).

"Потрібен дуже широкий пакет пенсійної реформи, який би розглядав не тільки підвищення пенсійного віку, а й посилення можливостей дострокового виходу на пенсію, розширення бази для соціальних внесків", - сказав він під час конференції в понеділок, присвяченій оприлюдненню матеріалів другого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України, передає "Інтерфакс-Україна".

Голова місії нагадав, що українська сторона в рамках програми брала на себе зобов'язання підготувати широку параметричну пенсійну реформу до кінця грудня минулого року, однак порушила його (в меморандумі Київ пояснив затримку необхідністю додаткового часу для пошуку підтримки в суспільстві).

Руден додав, що ситуацію з Пенсійним фондом погіршило різке зниження ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) з початку 2016 року.

Говорячи про земельну реформу, глава місії зазначив, що наявний мораторій унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора і використання землі як застави для отримання кредитів. "Тому для України важливо рухатися вперед із земельною реформою і внести в парламент нове законодавство, яке дозволить продаж землі", - сказав представник МВФ.

Як повідомлялося, успішна реалізація економічної програми відкриває для України можливість залучити у Міжнародного валютного фонду (МВФ) 1,3 млрд дол. в 2016 році і майже 5,4 млрд дол. в 2017 році за програмою розширеного фінансування EFF. Відповідний оновлений графік оприлюднений в матеріалах другого перегляду програми EFF, який МВФ оприлюднив 3 жовтня.

Виділення коштів планується щоквартально за підсумками виконання критеріїв ефективності: найбільший транш планується в першому кварталі 2017 року - понад 1,986 млрд дол., після чого розмір двох наступних буде скорочено до 1,33 млрд дол., а решти п'яти - до 735 млн дол.

Також у меморандумі йдеться, що Міністерство фінансів України має завершити верифікацію отримувачів пенсій і соціальних виплат до кінця грудня 2016 року.

Нагадаємо, 15 вересня фракція "Батьківщина" зареєструвала у Верховній Раді законопроект №5123 "Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників". Так, політсила вимагає продовжити земельний мораторій до 2022 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus