Україна розраховує на рішення Європарламенту щодо безвізу до річниці Євромайдану 21 листопада

29.10.2016 19:00

Україна розраховує на рішення Європарламенту щодо безвізу до річниці Євромайдану 21 листопада

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та голова Комітету у закордонних справах Європейського парламенту Ельмар Брок закликали Європейський парламент проголосувати за безвізовий режим з Україною до річниці Євромайдану 21 листопада 2016 року. Парубій зустрівся з Броком в рамках конференції "Діалог Жана Моне" щодо реформування Верховної Ради України.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та голова Комітету у закордонних справах Європейського парламенту Ельмар Брок закликали Європейський парламент проголосувати за безвізовий режим з Україною до річниці Євромайдану 21 листопада 2016 року.

Як повідомила прес-служба українського парламенту, Парубій зустрівся з Броком в рамках конференції "Діалог Жана Моне" щодо реформування Верховної Ради України.

"Андрій Парубій заявив, що річниця подій Євромайдану 21 листопада 2016 року є важливою символічною датою для завершення лібералізації візового режиму, адже саме під гаслом євроінтеграції українці виходили на Майдан. Ельмар Брок пояснив, що затримка в завершенні лібералізації візового режиму була внутрішньою інституційною проблемою Європейського Союзу і не стосувалася змістових питань лібералізації візового режиму", - зазначено в повідомленні.

Парубій передав Броку заяву, підписану головою та представниками більшості фракцій Верховної Ради України для завершення процесу лібералізації візового режиму до річниці подій Євромайдану.

Як повідомлялося, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту й Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією в грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна виконала всі критерії в рамках плану дій із візової лібералізації.

26 вересня комітет Європейського парламенту з питань цивільних прав, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) підтримав доповідь про надання Україні безвізового режиму та надав мандат на початок переговорів між інституціями ЄС.

23 жовтня президент Петро Порошенко заявив, що Україна отримає рішення про запровадження безвізового режиму з боку Європейського Союзу до саміту Україна-ЄС 24 листопада.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus