Україна та ЄС погодили роз'яснювальну роботу щодо окупованого Криму

07.10.2016 20:00

Україна та ЄС погодили роз'яснювальну роботу щодо окупованого Криму

Україна хоче ефективніше доводити до європейських партнерів інформацію про дію режиму санкцій, уведених у період тимчасової окупації та анексії Криму Росією. Про це за результатами проведення у п'ятницю, 7 жовтня 2016 року, в Брюсселі щорічних консультацій Україна-ЄС заявив заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

Україна хоче ефективніше доводити до європейських партнерів інформацію про дію режиму санкцій, уведених у період тимчасової окупації та анексії Криму Росією. Про це за результатами проведення у п'ятницю, 7 жовтня 2016 року, в Брюсселі щорічних консультацій Україна-ЄС з питання політики відносно тимчасово окупованого Криму заявив заступник міністра юстиції Сергій Петухов, передає "Укрінформ".

"Ми хочемо, аби Європейський Союз централізовано інформував про політику відносно Криму. Необхідно створити на сайті Єврокомісії окремий розділ, де буде зібрана уся інформація для громадян Євросоюзу, офіційних органів про те, як можна подорожувати до Криму, вести торгівлю, бізнес тощо. І ця інформація, зокрема про зміст санкцій та уведені заборони, буде оновлюватися і надаватися бізнесу", - розповів заступник міністра.

Він наголосив, що за період дій санкцій проти Криму жоден європейський політик не здійснив офіційного візиту на територію півострова.

Водночас, коментуючи деякі візити до Криму представників ЄС, наприклад колишнього прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі, Петухов зазначив, що це є особисті авантюрні ініціативи таких людей.

Урядовець також попередив пересічних європейських громадян про небезпеку польотів до Криму через Москву, адже аеропорт Сімферополя офіційно вважається закритим та вже два роки не проходив сертифікацію на безпеку.

Як повідомлялося, 2 жовтня Військова прокуратура України детально назвала підрозділи ЗС Російської Федерації, котрі приймали безпосередню участь в окупації української Автономної Республіки Крим навесні 2016 року.

"Слідством було встановлено і зібрано достатньо доказів, щоб я зараз впевнено говорив, що це були за війська. Зокрема, це була 31-а окрема гвардійська десантно-штурмова бригада повітряно-десантних військ, 45-й окремий гвардійський полк спеціального призначення ВДВ Збройних сил РФ - військова частина 28337, 18-а окрема гвардійська мотострілецька бригада, 58-а армія Південного військового округу збройних сил Російської Федерації, 98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія ВДВ - військова частина 65451, 76-а гвардійська десантно-штурмова дивізія ВДВ РФ, 15-а окрема гвардійська мотострілецька бригада миротворчих сил Російської Федерації - військова частина 90600", - заявив військовий прокурор Руслан Кравченко.

Також прокурор зазначив, що для підготовки і ведення агресивної війни, військова техніка та формений одяг військовослужбовців РФ, які брали участь в анексії Криму, були завчасно підготовлені шляхом маскування всіх тактичних знаків.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus