Україна та Іран визначили сфери економічної співпраці - Зубко

08.03.2016 13:00

Україна та Іран визначили сфери економічної співпраці - Зубко

Україна та Іран підписали Меморандум, який визначає напрямки співпраці між Києвом і Тегераном. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, голова української делегації в Ірані Геннадій Зубко. "Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн в розвитку двосторонньої співпраці. Він визначатиме конкретні терміни і виконавців", - зазначив Зубко.

Україна та Іран підписали Меморандум, який визначає напрямки співпраці між Києвом і Тегераном. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України, голова української делегації в Ірані Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба міністерства.

"Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн в розвитку двосторонньої співпраці. Він визначатиме конкретні терміни і виконавців в усіх напрямках економічної співпраці", - зазначив Зубко, коментуючи підписання Меморандуму у Тегерані.

Чиновник зазначив, що цей документ детально опрацьовувався членами українсько-іранської спільної комісії кілька днів напередодні підписання. "Дуже важливо, що ми визначилися з переходом до реалізації конкретних спільних проектів і кооперації", - заявив він.

За словами Зубка, країни розширять і нарощуватимуть товарообіг в аграрній сфері.

"Україна зацікавлена в розширенні номенклатури сільськогосподарської продукції для постачань в Іран, зокрема зернових, рослинних олій, тваринницької продукції, живої худоби, цукру і кондитерських виробів, фруктів і овочів. Іран зацікавлений в експорті сільськогосподарської продукції в Україну, зокрема сухофруктів, креветок, риби, фруктів і овочів", - розповів чиновник.

"Ми запропонували Ірану притягати інвестиції в лісову галузь України і співпрацювати в області рибного господарства, створювати спільні підприємства по розведенню і вирощуванню осетрових, лососевих і інших видів риб", - сказав Зубко.

За його словами, Іран готовий створювати спільні підприємства і розвивати переробку продукції агропромислового комплексу в Україні. Україна запропонувала Ірану співпрацю в розвитку інфраструктури і логістики, необхідної для полегшення торгівлі сільськогосподарськими продуктами.

"Україна запросила іранських інвесторів до участі в приватизації українських підприємств. Ми домовилися про створення спільного комітету з інвестицій для розвитку різних форм інвестиційної співпраці, зокрема державно-приватного партнерства", - сказав міністр.

Зубко зазначив, що Україна та Іран продовжать співпрацю у банківській сфері для створення спрощених умов для розвитку торгово-економічних зв'язків у різних секторах.

"Центральні банки України та Ірану погодилися пропрацювати можливість використання національних валют для розрахунків під час реалізації двостороннього товарообігу", - сказав він.

"Ми також активізуємо роботу Спільної українсько-іранської ділової ради, в Тегерані буде проведено її перше засідання", - сказав чиновник.

Віце-прем'єр наголосив, що Київ і Тегеран зацікавлені в подальшому розвитку співпраці в секторі здобичі вугілля, модернізації, ремонту і взаємних постачань обладнання, запчастин і комплектуючих до нього.

"Українські науково-дослідні установи можуть проектувати вугільні шахти для іранських компаній збагачення вугілля", - заявив Зубко.

"Ми також домовилися про укладання нових угод, залучення українських фахівців у металургійній галузі і домовилися сприяти реалізації спільних проектів. Україна має великий досвід у проектуванні, будівництві і введенні в експлуатацію металургійних, хімічних підприємств і підприємств із переробки корисних копалини", - заявив чиновник.

Віце-прем'єр повідомив, що буде розширено співпрацю в напрямку виробництва різних типів і моделей вантажних і пасажирських вагонів, вагонів для метрополітену, а також постачання вагонів, комплектуючих і запасних частин. Також буде розширено постачання продукції автомобілебудівної галузі, обладнання бурового шахтного оснащення, бурового обладнання для підземних і відкритих робіт, підземних навантажувальних машин, копальневого транспорту.

"Ми домовилися розширити співпрацю в авіаційній галузі. Компанії наших країн співпрацюватимуть у напрямках модернізації літака Ан-140-100 і його спільного серійного виробництва, в проектуванні і виробництві нових модифікацій літака Ан-140-100, у сфері маркетингу і продажу пасажирських літаків Ан 158 в Ірані і регіоні, у напрямку постачання транспортних цивільних невійськових літаків Ан-178", - сказав Зубко.

"Іран готовий до транзитного перевезення товарів України в країни Центральної Азії, Афганістан та інші країни регіону. Ми розширимо співпрацю в галузі залізничних перевезень. Іран зацікавлений у залученні українських компаній до співпраці в різних сферах залізничного транспорту, зокрема залізничного рухомого складу, супутнього обладнання і розвитку залізничної інфраструктури", - розповів він.

Зубко зазначив, що Іран готовий співпрацювати з Україною у напрямку розвитку комбінованих перевезень з використанням коридору "Персидська затока, Іран (Астара і Каспійське море) - Чорне море, Європейські країни".

Зазначимо, Іран став одним з найпривабливіших світових економічних майданчиків після зняття санкцій у січні 2016 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus