Україна та ОБСЄ узгодили план контролю над кордоном з РФ на Донбасі, Росія поки не погодилася - Клімкін

12.10.2016 23:00

Україна та ОБСЄ узгодили план контролю над кордоном з РФ на Донбасі, Росія поки не погодилася - Клімкін

"У нас є узгоджений з ОБСЄ план, як вона починає контролювати непідконтрольну ділянку кордону на Донбасі", - сказав голова МЗС Павло Клімкін. Водночас він зазначив, що зараз Росія свідомо затягує переговори по Мінську. "Ми не можемо шукати компромісу по Мінську. Мінські домовленості необхідно просто виконати. Росія ж намагається перевернути логіку Мінська".

Україна погодила з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) план того, як організація візьме під свій контроль ділянку кордону з Росією на Донбасі.

Про це голова МЗС Павло Клімкін заявив, виступаючи на національному експертному форумі "Ключові питання року", передає РБК-Україна.

"У нас є узгоджений з ОБСЄ план, як вона починає контролювати непідконтрольну ділянку кордону на Донбасі", - сказав Клімкін.

Водночас голова МЗС зазначив, що зараз Росія свідомо затягує переговори по Мінську.

"Ми не можемо шукати компромісу по Мінську. Мінські домовленості необхідно просто виконати. Росія ж намагається перевернути логіку Мінська", - сказав міністр.

Клімкін також повідомив, що план складається з трьох пунктів:

1. Розміщення на неконтрольованый ділянці кордону 9 баз ОБСЄ.

2. Розміщення обладнання для спостереження за рухом на кордоні, зокрема, інфрачервоних датчиків.

3. Розміщення груп ОБСЄ в усіх пунктах пропуску та забезпечення їм можливості проводити моніторинг.

"Якщо ми це зробимо, то в принципі ми матимемо достатньо надійну гарантію, що трафік і російських регулярних військ, і техніки, і найманців, і боєприпасів і всього, що є, буде перекритий ОБСЄ", - сказав міністр.

Він також уточнив, що Росія поки не погодилася на цей план.

Водночас, за словами Клімкіна, поки що чисельність можливої місії ОБСЄ на Донбасі не узгоджена.

Тим часом у прес-центрі спостережної місії ОБСЄ на Донбасі зазначають, що наразі експерти здійснюють моніторинг на ділянках розведення сил на Донбасі в темну пору доби з міркувань безпеки, передає "Українська правда".

"Наразі СММ не проводить мобільне наземне патрулювання в нічний час через погану видимість і з міркувань безпеки. Зокрема, міни становлять велику небезпеку і їх надзвичайно важко виявити в нічний час", – вказано в коментарі.

Вони нагадують, що озброєні сторони досі не забезпечили розмінування територій, на яких мають розвести сили згідно з рамковою угодою.

"Збройні сили та озброєні формування, зобов'язані відповідно до рамкової угоди видалити або відгородити вибухонебезпечні предмети і гарантувати безпечний доступ СММ в райони розмежування ще не завершили цей процес на всіх трьох ділянках, визначених угодою", – сказано в коментарі.

Об'єднаному центру з контролю і координації досі не вдалося посприяти в забезпеченні швидкого реагування на будь-які можливі перешкоди для діяльності зі спостереження і контролю СММ, і гарантуванні безпеки для спостерігачів СММ, як це було погоджено в рамковій угоді", – зазначають в ОБСЄ.

В СММ наголошують, що "патрулювання в нічний час не є обов'язковою умовою для розмежування".

"Присутність експертів ОБСЄ не гарантує дотримання режиму припинення вогню. Це сторони (конфлікту) повинні стежити за нашими звітами, усувати фактори, що перешкоджають нашому моніторингу і запобігати насильству", – сказано в коментарі.

СММ продовжує стежити за ситуацією безпеки на всій території України, резюмують в ОБСЄ.

Нагадаємо, 21 вересня в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документом передбачено розведення сил і засобів у Золотому, Петровському та Станиці Луганській.

1 жовтня розведення сил відбулося у Золотому, 7 жовтня - у Петровському (з другої спроби), а 9 жовтня мало би відбутися у Станиці Луганській.

Натомість 9 жовтня голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз заявив, що заплановане відведення підрозділів Збройних сил України в Станиці Луганській скасовується. Як пояснили у Міноборони, це пов'язано з тим, що росіяни та найманці не відвели своїх підрозділів та озброєння у цьому районі, а також через те, що там не припиняються обстріли українських позицій та мирних мешканців.

10 жовтня перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої групи Ірина Геращенко озвучила факт непостійної роботи СММ ОБСЄ у місцях передбаченого Рамковим рішенням 21 вересня розведення військ та озброєння.

"Головне, аби СММ були готові в повному обсязі виконувати свої функції і цілодобово чергувати - моніторити ситуацію в місцях відведення, як це передбачає рамкова угода. Поки що представники місії лише епізодично приїздять на місце відведення", - наголосила учора Геращенко.

Вже за кілька годин в ОБСЄ назвали умови, за яких зможуть моніторити розведення військ.

У СММ наголосили, що проводять цілодобовий моніторинг і спостереження на всій території Донбасу шляхом використання різних технічних засобів, зокрема стаціонарних камер, безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та інших засобів повітряного спостереження.

"СММ наразі не проводить мобільне наземне патрулювання у нічний час, зважаючи на недостатню видимість і з міркувань безпеки", - йдеться у повідомленні.

"СММ може ефективно підтримувати процес розведення сил та засобів шляхом верифікації тільки за умови безпечного, надійного і безумовного доступу Місії до ділянок розведення, у якому їй часто відмовляють", - наголосили в заяві.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus