Україна відзначає День захисника. Турчинов: українська армія - одна з найсильніших в Європі

14.10.2016 12:00

Україна відзначає День захисника. Турчинов: українська армія - одна з найсильніших в Європі

Президент України Петро Порошенко привітав українських воїнів з Днем захисника України і опублікував відео про міць української армії. "Слава нашим захисникам! Слава Україні!" - написав Порошенко. З нагоди свята в державі відбудеться низка заходів: концерти, виставки, фестивалі. Крім того, 14 жовтня 1942 року було офіційно утворено Українську повстанську армію.

Сьогодні відзначають День захисника України. Свято встановлено указом президента Петра Порошенка від 14 жовтня 2014 року.

Українська армія одна з найсильніших в Європі - Турчинов
Гройсман подякував українським воїнам за патріотизм, мужність та самовіддану любов до Батьківщини

З нагоди свята в державі відбудеться низка заходів: концерти, виставки, фестивалі.

Президент України Петро Порошенко привітав українських воїнів з Днем захисника України і опублікував на сторінці в Facebook відео про міць української армії.

"Слава нашим захисникам! Слава Україні!" - написав Порошенко.

На тлі ролика президент зазначив, що зовнішня загроза прискорила формування сучасної політичної нації на засадах громадянського патріотизму і процитував радянського поета Володимира Маяковського.

"Українці всерйоз готові і далі боротися за свою незалежність. І тому, агресору краще згадати мудру пораду російського поета Володимира Маяковського "Товариш москаль, на Україну жартів не скаль", - зазначив Порошенко.

Відзначимо, 14 жовтня святкування Дня захисника почнеться з молитви у всіх військових частинах, на передовій і в Софії Київській в столиці. У військових частинах та на передовій святкові молебні проведуть військові капелани християнських конфесій. До молебню в Києві приєднається і президент України Петро Порошенко, прем'єр Володимир Гройсман і військове керівництво.

Крім того, 14 жовтня 1942 року було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

Українська армія одна з найсильніших в Європі - Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов з нагоди Дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України привітав захисників держави зі святом і зазначив, що українська армія зараз стає однією з найбільш боєздатних в Європі.

Про це йдеться в його привітанні, оприлюдненому на сайті РНБО.

Турчинов назвав символічним святкування Дня захисника на Покров.

"Це не випадково - на Запорізькій Січі козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Поєднання історичної пам'яті і духовних традицій - це той фундамент, на якому ми будуємо нашу демократичну європейську державу", - підкреслив секретар РНБО.

Тільки за два роки, за словами Турчинова, завдяки спільним зусиллям вдалося відродити і озброїти українську армію.

"Успіх наших перемог в протистоянні з сильним і жорстоким ворогом - не тільки в сучасній зброї і професіоналізмі військовослужбовців, але, перш за все, в єдності нашого народу", - підкреслив секретар РНБО.

Охороняти порядок у Києві під час святкування Дня захисника України будуть близько 4 тисяч співробітників правоохоронних органів.

Гройсман подякував українським воїнам за патріотизм, мужність та самовіддану любов до Батьківщини

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подякував українським воїнам за патріотизм, мужність та самовіддану любов до Батьківщини. Про це йдеться у привітанні глави уряду.

"Упродовж історії 14 жовтня завжди було днем української військової звитяги, що символізує нерозривний зв`язок усіх поколінь захисників України - воїнів княжої доби, козацьких часів, років боротьби за незалежність України у ХХ столітті та нинішніх захисників Батьківщини", - нагадав Гройсман.

За його словами, чимало захисників України перебувають на передовій у зоні проведення антитерористичної операції або нещодавно з неї повернулися.

"Про героїзм безстрашних українських бійців уже ходять легенди, і вони відомі в усьому світі. Велика шана всім нашим захисникам, щира людська вдячність за Україна завжди пишатиметься своїми воїнами", - зауважив прем’єр.

Гройсман побажав всім захисникам і їхнім родинам міцного здоров’я, добра, злагоди, добробуту, успіхів та непохитної віри в перемогу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus