Україна встановила рекорд з експорту цукру за останні 5 років

11.10.2016 14:00

Україна встановила рекорд з експорту цукру за останні 5 років

Згідно з повідомленням асоціації "Укрцукор" у вівторок, 11 жовтня, лідер з-поміж країн імпортерів - Шрі-Ланка (11,52 тис. тонн), на другому місці Грузія (6,43 тис. тонн), трійку лідерів замикає Азербайджан (4,62 тис. тонн). Значний обсяг "солодкого продукту" відвантажили в М'янму (4,24 тис. тонн), Таджикистан (2,28 тис. тонн).

Українські цукровиробники у вересні 2016 року експортували 39,9 тис. тонн цукру - це найвищий місячний показник за останні п'ять років.

Згідно з повідомленням асоціації "Укрцукор" у вівторок, 11 жовтня, лідер з-поміж країн імпортерів - Шрі-Ланка (11,52 тис. тонн), на другому місці Грузія (6,43 тис. тонн), трійку лідерів замикає Азербайджан (4,62 тис. тонн).

Значний обсяг "солодкого продукту" відвантажили в М'янму (4,24 тис. тонн), Таджикистан (2,28 тис. тонн).

"Останнім часом географія експорту зазнала значних змін, тому серед країн-імпортерів українського цукру, крім звичних для нас країн СНД, з'явилися більш екзотичні Шрі-Ланка і М'янма", - цитують у повідомленні керівника аналітичного відділу асоціації "Укрцукор" Руслани Бутило.

За її словами, вітчизняні виробники продовжують нарощувати виробництво цукру I категорії, який користується великим попитом на зовнішніх ринках.

Як повідомлялося з посиланням на дані "Укрцукор", Україна за 2015/2016 маркетинговий рік (МР, вересень-серпень) експортувала 113 тис. тонн, що на 3% більше, ніж роком раніше.

За прогнозами асоціації, українські компанії до кінця календарного року експортують 250 тис. тонн білого цукру.

Асоціація також зверталася до Міністерства аграрної політики і продовольства з пропозицією про необхідність збільшення тарифної квоти для постачання цукру до Європейського Союзу в 15 разів - до 300 тис. тонн.

Раніше повідомлялося, що Україна стала світовим лідером з експорту борошна.

Також стало відомо, що ЄС розширить квоти на експорт низки українських товарів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus