Українці разом з міжнародними експертами створили Антикорупційний комітет з питань оборони

25.10.2016 13:00

Українці разом з міжнародними експертами створили Антикорупційний комітет з питань оборони

Міжнародні експерти, громадські діячі та журналісти створили комітет для боротьби з корупцією в оборонному секторі (НАКО). Завдання комітету - аналіз і оцінка зусиль по боротьбі з корупцією в оборонному секторі, розробка рекомендацій, звітування перед українською владою і громадськістю, сприяння прозорості та зміцненню структури підзвітності.

Міжнародні експерти, громадські діячі та журналісти створили комітет для боротьби з корупцією в оборонному секторі.

Про це йдеться у повідомлення новоствореного Незалежного Антикорупційного комітету з питань оборони - НАКО.

Завдання комітету - аналіз і оцінка зусиль по боротьбі з корупцією в оборонному секторі, розробка рекомендацій, звітування перед українською владою і громадськістю, сприяння прозорості та зміцненню структури підзвітності.

Крім того завданням комітету є розробка стратегії оборонного комплексу на 2017-2018 рр.

Пізніше цього року громадяни і військовослужбовці матимуть змогу анонімно повідомляти до Комітету про корупцію.

Ідея створення спеціалізованого органу з моніторингу базується на вивченні попередніх зусиль в Афганістані, Гватемалі і Палестині. Члени комітету були обрані спільною колегією із представників "Тrаnsраrеnсу Іntеrnаtiоnаl Україна" і програми Тrаnsраrеnсу Іntеrnаtiоnаl щодо оборони і безпеки після публічного заклику до номінацій на початку цього року.

Комітет складається з шести осіб. Співголовами є колишній уповноважений представник з питань боротьби із корупцією у Словенії Драго Кос і голова Правління Centre UA Олег Рибачук.

До комітету також входить генерал-лейтенант британської армії Тімоті Еванс, який раніше командував Об’єднаним корпусом швидкого реагування НАТО.

Також до комітету увійшов Джеймс Вассерстром, який раніше був головою наглядової ради комунальних підприємств Місії ООН у Косово, старшим радником з питань боротьби із корупцією при Посольстві США у Кабулі, стратегічний радник та керівник напрямку боротьби із корупцією, Спеціальний генеральний інспектор США з реконструкції Афганістану.

Крім того, до комітету входить екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Також до складу комітету залучено головного редактора "Української правди" Севгіль Мусаєву.

Як розповіла Мусаєва, згідно із міжнародною практикою, після створення комітету було направлено відповідний лист до Міноборони з пропозицією про співробітництво.

НАКО є спільним проектом програми Програми протидії корупції у сфері безпеки і оборони Тrаnsраrеnсу Іntеrnаtiоnаl (TI-DSP), яка базується в Лондоні, і TI України, а також за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів.

Як перший крок НАКО підготує звіт про уроки, вивчені в інших груп моніторингу, в тому числі Комітету по моніторингу та оцінці в Афганістані.

"В Афганістані та Іраку я бачив, як корупція впливає на хід військових операцій. Без доброчесності армія не може функціонувати ефективно. І тому нашою метою на довготривалий час є надання допомоги українським оборонним силам для захисту українського населення і самої країни", - зазначив Еванс.

Нагадаємо, раніше співробітники СБУ викрили низку фінансових афер з державними грошима, які організували посадові особи в районі проведення антитерористичної операції. Хоча президент України Петро Порошенко вважає, що в українській армії значно зменшився рівень корупції.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus