42% українців підтримують припинення економічних зв’язків з ОРДЛО - опитування

26.09.2016 21:00

42% українців підтримують припинення економічних зв’язків з ОРДЛО - опитування

50% українців не підтримують надання Донбасу особливого статусу. При цьому підтримують цю ідею лише 22,7%. Надання особливого статусу не підтримують більшість жителів західної і центральної України, а також жителі південного регіону. На Сході і на контрольованих українською владою територіях Донбасу частки тих, хто підтримує, і тих, хто не підтримує цю ідею, приблизно рівні.

50% українців не підтримують надання Донбасу особливого статусу. При цьому підтримують цю ідею лише 22,7%.

Такі дані в ході опитування отримала соціологічна служба Центру Разумкова.

За інформацією Центру, надання особливого статусу не підтримують більшість жителів західної і центральної України, а також жителі південного регіону. На Сході і на контрольованих українською владою територіях Донбасу частки тих, хто підтримує, і тих, хто не підтримує цю ідею, приблизно рівні.

44,2% українців виступають за те, щоб питання про статус тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей було винесено на всеукраїнський референдум. Проти цього - 32,8%.

Проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до взяття їх під контроль українською владою не підтримує 50,6% респондентів, підтримують таку ідею 23,9%. Не підтримують цю ідею більшість опитаних на Заході та в Центрі, а також відносна більшість – у південному регіоні.

Що стосується амністії для всіх учасників сепаратистських рухів, які не вчинили тяжких злочинів, то громадяни України частіше не підтримують (38,5%), ніж підтримують (34%) її. Не підтримують таку ідею більшість жителів центрального та відносна більшість жителів західного регіону, підтримують більшість опитаних на Сході та Донбасі.

42,1% громадян підтримують припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною та тимчасово окупованими окремими регіонами Донецької та Луганської областей (включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями, не підтримують – 36%. За це виступає більшість опитаних на Заході та в Центрі, не підтримує – абсолютна або відносна більшість у решті регіонів.

Пропозицію на законодавчому рівні визнати окупацію тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та ізоляції цих територій до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України підтримують 42,9% респондентів, проти цього виступають 31,4%. За це виступають більшість жителів західного регіону, відносна більшість жителів центрального та південного регіонів, проти – відносна більшість жителів Сходу країни та більше половини жителів Донбасу.

44,2% опитаних виступають за те, щоб питання про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей винести на всеукраїнський референдум (проти – 32,8%). Цю пропозицію підтримує відносна більшість жителів західного, центрального та східного регіонів.

Загалом, обираючи між трьома стратегіями дій української влади стосовно тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, найчастіше громадяни України підтримують стратегію, що передбачає офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляцію до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України – такі дії влади підтримали б 30,1% опитаних. 21,1% респондентів підтримали б надання цим територіям особливого статусу, амністію для учасників сепаратистських рухів, які не скоїли тяжких злочинів, та проведення виборів до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України, 18,6% – продовження АТО до повного відновлення контролю України над зайнятими сепаратистами територіями.

Відносна більшість опитаних (39,1%) негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. Частка тих, хто оцінює ці результати позитивно, складає 11,9%, а частка тих, хто оцінює ці результати нейтрально – 21,1%. Негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей більше половини жителів Західного регіону, відносна більшість опитаних у центральному, південному та східному регіонах. Лише на Донбасі частки тих, хто оцінює ці результати позитивно, і тих, хто оцінює їх негативно, статистично значуще не відрізняються.

Дослідження було проведено з 9 по 14 вересня. Опитано 2018 респондентів у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитування проводилося у 118 населених пунктах (67 – міських і 51 – сільських). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Як повідомлялося, згідно з даними соцопитування, яке проводив Український інститут майбутнього у червні, доцільність проведення референдуму про визнання ОРДЛО окупованими територіями з припиненням соцвиплат та інших зобов'язань з боку України відзначали 25,8% українців. Ще 18,2% вважали, що Україна повинна дати автономію ОРДЛО на умовах Мінських угод, 15,4% виступали за те, щоб нічого не змінювати принципово.

Тим часом дані дослідження свідчили про те, що 21,7% опитаних вважають, що Мінські угоди здатні вирішити конфлікт на Донбасі, а 61,1% були упевнені, що вони не здатні це зробити.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus