"Українська" асоціація: в Єврокомісії кажуть про добрі новини від Рютте

03.11.2016 17:00

"Українська" асоціація: в Єврокомісії кажуть про добрі новини від Рютте

У Єврокомісії позитивно оцінюють зусилля уряду Нідерландів щодо пошуку шляхів для завершення ратифікації країною Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це заявив у четвер 3 листопада речник Єврокомісії Маргарітіс Шінас. "Ми позитивно оцінюємо зусилля голландського уряду щодо пошуку вирішення питання щодо Угоди", - наголосили у Єврокомісії.

У Єврокомісії позитивно оцінюють зусилля уряду Нідерландів щодо пошуку шляхів для завершення ратифікації країною Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Про це заявив у четвер 3 листопада речник Єврокомісії Маргарітіс Шінас, повідомляє "Укрінформ".

"Ми отримали добре повідомлення від прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. Ми позитивно оцінюємо зусилля голландського уряду щодо пошуку вирішення питання щодо Угоди", - наголосили у Єврокомісії.

Шінас також зазначив, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер докладає усіх зусиль, щоб завершити ратифікацію Угоду про асоціацію Україна-ЄС, яку до сьогодні не ратифікували лише Нідерланди.

Як повідомлялося, у липні 2015 року парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проте 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Проти проголосував 61% учасник референдуму, за – понад 38%. Явка становила 32,28%. Єврокомісія та Україна очікують від уряду Нідерландів пропозицій щодо подальших дій після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

22 вересня прем'єр-міністр Нідерландів Рютте заявив, що його країна може не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у частині запровадження поглибленої й всеосяжної зони вільної торгівлі. При цьому він висловив певний оптимізм, що Угода про асоціацію в частині зони вільної торгівлі може залишатися чинною і без Нідерландів, поширюючись на інші 27 країн-членів Європейського Союзу та України.

Натомість 28 жовтня Рютте заявив, що намагається переконати опозицію, голосів якої не вистачає для ратифікації Угоди у Сенаті, щоб вона підтримала ратифікацію документу до 1 листопада. 31 жовтня уряд Нідерландів звернувся до парламенту країни з листом, у якому йдеться про те, що в інтересах держави важливо ратифікувати Угоду про асоціацію. Зазначається, що уряд Нідерландів планує до 15-16 грудня продовжити переговори з Україною, ЄС та нідерландськими опозиційними партіями задля досягнення компромісу, який дозволить ратифікувати Угоду про асоціацію і, водночас, врахувати результати референдуму в країні.

Як зазначив Рютте, в наступні півтора місяця уряд продовжить переговори з країнами-членами ЄС і Україною з метою вписати, що Угода про асоціацію не є кроком до членства в ЄС, і українці не матимуть доступу до ринку праці ЄС. Також має бути зазначено, що не буде військового співробітництва та фінансової допомоги. Крім того, має бути обумовлено, що боротьба з корупцією в Україні буде центральною частиною угоди. Щодо цих змін необхідно досягти домовленостей під час Європейської Ради (саміту ЄС) 15-16 грудня. До цієї дати уряд Нідерландів бере час для подальших переговорів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus