Українських кінематографістів очолив режисер Тарас Ткаченко

04.11.2016 20:00

Українських кінематографістів очолив режисер Тарас Ткаченко

Головою Національної спілки кінематографістів став режисер і сценарист 40-річний Тарас Ткаченко. Рішення ухвалили на позачерговому з'їзді НСКУ в київському Будинку кіно. "Спілка пасивна і потребує удосконалення, - каже Ткаченко. - Потрібно поступово омолоджувати організацію. Найбільш плідно працюють люди від 20 до 45–50 років. У спілці їх небагато".

Головою Національної спілки кінематографістів став режисер і сценарист 40-річний Тарас Ткаченко.

Рішення ухвалили на позачерговому з'їзді НСКУ в київському Будинку кіно, передає Gazeta.ua.

Тарас Ткаченко зняв стрічки "Трагічне кохання до зрадливої Нуськи", "Право на Надію" та 3-серійний документальний фільм "Іван Миколайчук. Книга життя". Його картина про українських заробітчанок в Італії "Гніздо горлиці" цьогоріч здобула нагороду на Одеському міжнародному кінофестивалі в номінації "Найкращий український повнометражний фільм".

"Спілка пасивна і потребує удосконалення, - каже Ткаченко. - Потрібно поступово омолоджувати організацію. Найбільш плідно працюють люди від 20 до 45–50 років. У спілці їх небагато".

Ткаченко схвально говорить про роботу свого попередника кінознавця 66-річного Сергія Тримбача.

"Це був прогресивний керівник. Він відкрив кінотеатр "Ліра", де показують тільки українське кіно — як класик- так і новинки. Тримбач брав участь у розробці закону "Про підтримку кінематографа". Блокував некоректний законопроект "Про авторське право", який намагалися прийняти у Верховній Раді. Він на свій страх і ризик на початку Революції гідності впустив у Будинок кіно "навіжених" кінематографістів, щоб вони знімали поточні події й документальну хроніку. Тоді ще ж ніхто не знав, чим закінчиться Майдан. Нова хвиля українського кіно викликана завдяки йому. Зараз треба це закріпити".

Нагадаємо, Спілка кінематографістів України налічує 1108 членів.

У травні Національна спілка кінематографістів України назвав лауреатів у номінаціях найкращий ігровий фільм, найкращий неігровий фільм, найкращий анімаційний тощо. Фільм "Пісня пісень" режисерки Єви Нейман став найкращим ігровим українським фільмом 2015 року за їх версією. Найкращий неігровий фільм - "Хуізмістерпутін?" Валерія Балаяна. Серіал "Професіонали" Степана Коваля визнали найкращим серед анімаційних фільмів. Кращий короткометражний фільм - "Rocketman" Дениса Кушнарьова і Дмитра Муленка. "Жилець" Анастасії Матешко став найкращим дебютом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus