Українських лікарів так і не пустили до Савченко. Адвокат: рішення про її звільнення вже не в юридичній, а в політичній площині

12.03.2016 11:00

Українських лікарів так і не пустили до Савченко. Адвокат: рішення про її звільнення вже не в юридичній, а в політичній площині

Українських лікарів до української льотчиці і нардепа Надії Савченко досі не пропустили. Про це один з її адвокатів Микола Полозов повідомив на сторінці в Facebook. "Ситуація з Савченко не зрушила ні на дюйм. Українських лікарів не пустили. Сестра Віра чергує у СІЗО. Омбудсмен (Росії) Памфилова мовчить", - написав він.

Українських лікарів до української льотчиці і нардепа Надії Савченко досі не пропустили. Про це один з її адвокатів Микола Полозов повідомив на сторінці в Facebook.

Чийгоз і Савченко обмінялись листами

"Ситуація з Савченко не зрушила ні на дюйм. Українських лікарів не пустили. Сестра Віра чергує у СІЗО. Омбудсмен (Росії) Памфилова мовчить", - написав він.

Раніше Полозов повідомляв, що вихід Савченко з сухого голодування проходить важко, їй потрібне термінове медичне обстеження.

У свою чергу Марія Савченко, мати Надії Савченко, розповіла про наслідки сухого голодування, яке Надія оголосила на знак протесту. Про це вона розповіла в ефірі "Шустер Live".

"Я вдячна світовій громадськості, що вони піднялися (на захист Надії Савченко. - Ред.), але вже занадто пізно. У Наді вже немає здоров'я. Коли я з нею позавчора зустрілася (в залі суду. - Ред.) ... я Надю взяла за руки, а ті руки сині, від кінця пальчиків до ліктів, ноги пухли, чоботи не застібаються. Я плакала там", - розповіла Марія Савченко.

Адвокат утримуваної в РФ української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко Ілля Новіков заявляє про завершення юридичного боку розгляду справи, питання звільнення Савченко тепер знаходиться в політичній і дипломатичній площинах. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Зовсім не важливий формат - помилування, обмін. Зараз єдине питання, яке важливе - переконати російське керівництво в тому, що так продовжувати не можна. Якщо вони це зрозуміють, то самі знайдуть відповідне рішення", - сказав він.

"Я б хотів підкреслити, що робота адвокатів у суді фактично закінчена. Під час оголошення вироку не потрібна наша участь. Оскільки Надія відмовилася подавати апеляційну скаргу, то наша функція, як адвокатів, по суті, зводиться тільки до того, щоб підтримувати зв'язок з нею" , - сказав він.

За словами адвоката, до Савченко вже не пускають лікарів і до вироку не пускатимуть родичів і консула. "Фактично м'яч перейшов на бік політиків і дипломатів", - зазначив захисник.

Також адвокат розповів про настрої американського політикуму щодо питання звільнення Савченко.

За його словами, якщо Конгрес США ухвалить чергову двопартійну резолюцію, то вона буде більш дієвою стосовно РФ. "Зараз розглядається варіант того, що після вироку буде якесь продовження. У попередній резолюції був заклик увести персональні санкції проти чиновників і посадових осіб, які особисто брали участь у незаконному позбавленні волі Савченко. Що буде в наступній резолюції - поки не зрозуміло, але, судячи з усього, вона буде і буде більш жорсткою", - сказав Новіков.

Нагадаємо, після знущального поводження російського "суду" 4 березня Савченко оголосила сухе голодування.

Сторона обвинувачення вимагає для Савченко 23 роки колонії загального режиму.

Україна звернулася з листом до країн ЄС та США з проханням посилити тиск на Росію задля звільнення льотчиці.

Також мати ув'язненої Савченко записала відеозвернення до світових лідерів зі словами: "Врятуйте мою дитину".

Вирок почнуть зачитувати їй 21 березня. До цього будь-які побачення з родичами заборонено, лікарів до Надії також не допускають. Марія Іванівна Савченко вважає, що її донька може не дожити до суду.

Євросоюз зажадав від путінського режиму негайного звільнення Савченко. У разі продовження свавілля з боку Кремля в Європарламенті вимагають запровадження подальших політичних та економічних санкцій проти Росії. Також євродепутати мають намір ініціювати "список Савченко".

Чийгоз і Савченко обмінялись листами

Заарештований в Криму у "справі 26 лютого" заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз і Надія Савченко обмінялись листами. Про це у своєму Facebook написав адвокат Микола Полозов, який захищає їх обох.

У своєму листі Чийгоз пише, що він також часто думав про крайні методи протесту, такі як добровільне позбавлення себе життя, проте впевнений, що до цього не потрібно вдаватись, оскільки Росія у будь-якому разі понесе відповідальність за свої дії.

"Як чоловік, я, в першу чергу, бачу в тобі молоду жінку, котра повинна мати сім’ю, дітей, тому молю Всевишнього, щоб ти лишилась живою!", - написав у своєму листі Чийгоз.

У своїй відповіді Савченко запевнила кримськотатарського активіста, що вони, не дивлячись на складну ситуацію, в якій обоє знаходяться, ще будуть жити.

"А головне – житимуть наші народи на нашій землі!", - додала льотчиця.

Чийгоз проходить у кримінальній справі "26 лютого" про масові заворушення під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної ради Криму і вже більше року знаходиться в ув’язненні. 11 березня кримський суд продовжив арешт Чийгозу та іншим фігурантам "справи 26 лютого".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus