69 українських онлайн-магазинів крадуть дані платіжних карт - дослідження

18.10.2016 10:00

69 українських онлайн-магазинів крадуть дані платіжних карт - дослідження

Майже 70 українських онлайн-магазинів "заражені" шкідливим кодом, який перехоплює дані платіжних карт. Про це йдеться в дослідженні голландського розробника Віллема Де Гроота. Голландський фахівець стверджує, що деякі з вкрадених даних передавалися на сервери в Росії, а потім продавалися по 30 доларів за картку.

Майже 70 українських онлайн-магазинів "заражені" шкідливим кодом, який перехоплює дані платіжних карт.

Про це йдеться в дослідженні голландського розробника Віллема Де Гроота, повідомляє AIN.RU.

"Така програмна закладка на сервері магазину перехоплює дані платіжних карт в момент їх введення в текстове поле в браузері. В цьому випадку покупців не захищає шифрування по протоколу HTTPS, так як дані перехоплюються ще до шифрування", - наголошується в повідомленні.

За даними Гроота, шкідливе програмне забезпечення виявлено на сайтах 5925 онлайн-магазинів, з яких 67 - в зоні .UA.

Голландський фахівець стверджує, що деякі з вкрадених даних передавалися на сервери в Росії, а потім продавалися по 30 доларів за картку.

Перевірити онлайн-магазин на наявність шкідливого коду можна на сайті MageReports.

Віллем Де Гроот - співзасновник і голова безпеки голландського есоммегсе-сайту byte.nl. Дані його особистої пластикової картки вкрали зловмисники, тому він і почав своє дослідження в 2015 році.

Нагадаємо, українські банки в 2015 році отримали 181 млн гривень збитків від шахрайських операцій з платіжними картами, що вдвічі перевищує показники 2014 року.

Директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова заявила, що платіжна система Visa запровадить в Україні принцип нульової відповідальності для власників всіх своїх карт.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus