Україну найближчим часом відвідають найкращі мери великих європейських міст

01.03.2016 18:00

Україну найближчим часом відвідають найкращі мери великих європейських міст

"Ми також домовились про те, що найближчим часом в Україні буде інформаційний тур найкращих мерів великих міст Європи і лідерів регіональних влад ЄС, які будуть ділитися власним досвідом з представниками місцевого самоврядування України", - повідомив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

Найближчим часом найкращі мери великих європейських міст відвідають Україну і поділяться своїм досвідом з представниками органів місцевого самоврядування.

Про це голова Верховної Ради України Володимир Гройсман повідомив у Facebook.

Він зазначив, що такої домовленості було досягнуто під час перемовин з президентом Комітету регіонів ЄС Маркку Марккула у Брюсселі в рамках "Українського тижня" у Європейському парламенті.

"Ми також домовились про те, що найближчим часом в Україні буде інформаційний тур найкращих мерів великих міст Європи і лідерів регіональних влад ЄС, які будуть ділитися власним досвідом з представниками місцевого самоврядування України. Ми об’єднаємо зусилля уряду, парламенту та експертного середовища для реалізації цих нових ініціатив", - написав голова ВР.

При цьому Гройсман повідомив, що в ЄС високо оцінюють прогрес у проведенні реформи децентралізації в Україні і готові й далі надавати підтримку конкретними проектами.

"Ми обговорили можливість сприяння утворенню кількасот нових об’єднаних територіальних громад за підтримки Комітету. Тим громадам, що вже утворені, буде надана допомога в підготовці власних стратегій", - написав Гройсман.

Своєю чергою прес-секретар голови Верховної Ради Дмитро Столярчук запевнив, що поїздка народних депутатів у Брюссель ніяким чином не позначилася на українському бюджеті.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"В ці насичені дні "Українського тижня" у Європейському Парламенті багато хто питав мене, за який рахунок велика кількість українських парламентарів поїхала до Брюсселя. Одразу заспокою всіх небайдужих, ця поїздка ніяким чином не позначилася на українському бюджеті. Переліт рейсовим літаком і проживання парламентарів було здійснено коштом Європейського Парламенту", - написав він.

Брюссель докладає чимало зусиль щодо популяризації і просування європейських цінностей і одна зі стратегій - запрошувати до себе у гості. ЄП приймає у себе близько 250 тисяч відвідувачів на рік і витрачає на ці цілі майже 40 млн євро. Зокрема, кожний з 750 європарламентаріїв має право запросити до ЄП 110 відвідувачів, поїздка яких повністю фінансується Європарламентом, зауважив Столярчук і додав, що з огляду на ці цифри, візит української делегації не став також й ударом по бюджету Європарламенту.

Як повідомлялося, у Брюсселі 29 лютого розпочався "Тиждень України" в Європарламенті, що триватиме до 2 березня. Головною темою заходу високого рівня є реформа Верховної Ради України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus