Ураган Метью забрав життя 26 людей. На Гаїті переносять президентські вибори

06.10.2016 10:00

Ураган Метью забрав життя 26 людей. На Гаїті переносять президентські вибори

Працівники рятувальних служб на Гаїті намагаються дістатися до ізольованих ураганом частин країни. Ураган Метью став найпотужнішим у карибському регіоні за майже десять років. Через руйнування, до яких призвела стихія, довелося відкласти президентські вибори на Гаїті, які мали пройти на вихідних, повідомили чиновники.

Працівники рятувальних служб на Гаїті намагаються дістатися до ізольованих ураганом частин країни. Ураган Метью став найпотужнішим у карибському регіоні за майже десять років.

Про це повідомляє ВВС.

Через руйнування, до яких призвела стихія, довелося відкласти президентські вибори на Гаїті, які мали пройти на вихідних, повідомили чиновники.

Американські штати Флорида і Південна Кароліна готуються до шторму, який наближається до Багамських островів.

Спеціальний представник ООН по Гаїті Мурад Вахба каже, що у тимчасових притулках перебувають щонайменше 10 тисяч людей, а лікарні переповнені.

"Ми знаємо, що дуже багато будинків було пошкоджено", - заявив міністр внутрішніх справ країни Франсуа Анік Жозеф.

"З деяких будинків позривало стелю і її треба замінити, інші будинки повністю знищені", - додає міністр.

Серед зруйнованих будівель - школи і церкви, які мали послужити як виборчі дільниці. Нову дату виборів поки що не оголосили.

Станом на середу ураган спричинив загибель уже 26 людей та серйозно пошкодив місцеву інфраструктуру в Гаїті та Домініканській Республіці.

Наступна його ціль – східне узбережжя американського штату Флорида, повідомили в Національному центрі ураганів США.

"Ураган Метью рушив у середу в бік Багамських островів і східного узбережжя штату Флорида (США) після того, як лишив життя щонайменше 26 людей та пошкодив більшість будинків на півдні Гаїті", - зазначається в повідомленні Reuters.

При цьому уточнюється, що, за офіційними даними, принаймні 22 людини загинули в Гаїті, ще четверо – в Домініканській Республіці. Обидві країни розташовані на острові Еспаньйола. Напередодні з цієї місцевості було евакуйовано сотні тисяч людей.

Нинішня стихія описується як "найлютіший шторм" у Карибському басейні за останні майже десять років. Його вітри, які сягали 230 км на годину, та потужні зливи зруйнували цілі міста, знищивши також сільськогосподарську інфраструктуру, худобу й посіви. Ураган поперевертав судна, заблокував дороги та спричинив затоплення житлових районів.

У Сполучених Штатах мільйони людей південно-східного узбережжя штату Флорида були попереджені про необхідність евакуації через загрозу катастрофічних наслідків у регіоні. Люди скупили в магазинах всі предмети першої необхідності та спорожнили заправки, готуючись до удару стихії.

За даними Національного центру ураганів США, потужність "Метью" після того, як він минув острови в середу, була понижена з четвертої до третьої категорії. Швидкість вітрів впала до 195 км/год. Однак, як зазначили в Центрі, його сила на шляху до американського узбережжя може знову зрости в теплих водах океану.

Напередодні повідомлялося, що через ураган Метью на Кубі і в США евакуюють понад 2 млн осіб.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus