Уряд оприлюднив новий статут Укрзалізниці

08.02.2017 00:00

Уряд оприлюднив новий статут Укрзалізниці

Кабінет міністрів оприлюднив новий статут "Укрзалізниця", що передбачає пряме підпорядкування компанії уряду і формування нового складу наглядової ради компанії на конкурсній основі. Про це йдеться у відповідному розпорядженні, опублікованому на Урядовому порталі у вівторок 7 лютого.

Кабінет міністрів оприлюднив новий статут "Укрзалізниця", що передбачає пряме підпорядкування компанії уряду і формування нового складу наглядової ради компанії на конкурсній основі.

Про це йдеться у відповідному розпорядженні, опублікованому на Урядовому порталі.

"Досі частина функцій, пов’язаних з управлінням цією компанією, була делегована Кабміном Міністерству інфраструктури. Своїм рішенням уряд відкликав ці делеговані функції – відтепер всі рішення стосовно управління компанії і її звітності будуть прийматися не Мінінфраструктури одноосібно, а Кабміном, який є колегіальним органом, до складу якого входить і міністр інфраструктури", - йдеться у розпорядженні.

Як зазначено у документі, Мінекономрозвитку надані лише повноваження з підготовки проектів таких рішень.

Також буде змінено склад наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця", до якого на конкурсних засадах будуть відібрані та включені незалежні директори, як того вимагають зміни до законодавства.

"Цим рішенням статут ПАТ "Укрзалізниця" приведено у відповідність до закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, статтями 2 і 9 зазначеного вище закону та пунктами 25 і 26 статуту "Укрзалізниця" встановлено, що засновником та єдиним акціонером товариства є держава в особі Кабміну.

Нагадаємо, 19 січня "Укрзалізницю" передали в управління Кабінету міністрів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus