Уряд змінив вимоги до бізнесу щодо касових апаратів

23.09.2016 11:00

Уряд змінив вимоги до бізнесу щодо касових апаратів

Кабінет міністрів України спростив роботу для малого бізнесу за операціями із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (РРО) при продажу товарів. Йдеться про значно менші ліміти річного обороту, вище якого необхідне застосування касових апаратів. Кабмін підняв ліміти у зв'язку з "значними інфляційними процесами" в економіці України останніми роками.

Кабінет міністрів України спростив роботу для малого бізнесу за операціями із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (РРО) при продажу товарів. Йдеться про значно менші ліміти річного обороту, вище якого необхідне застосування касових апаратів. Кабмін підняв ліміти у зв'язку з "значними інфляційними процесами" в економіці України останніми роками, пише Інтерфакс-Україна.

"Уряд підвищив граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з 200 тис. грн до 500 тис. грн і з 75 тис. до 250 тис. грн (залежно від форм та умов проведення діяльності), що також запобігає зайвим витратам на ведення діяльності", – заявив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

За його словами, постанова передбачає обов'язкове використання РРО при перевищенні річного доходу 1 млн грн незалежно від виду діяльності.

Як зазначив міністр, дія постанови не поширюється на суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Крім того, використання РРО стає обов'язковим для суб'єктів господарювання, які надають побутові послуги (крім тих, які надають їх на території села), послуги носильників з додаванням багажу на вокзалах і в портах, реалізують квитки державних лотерей.

Міністр повідомив, що документ буде доопрацьований з поправками, внесеними Оксаною Продан. Так, право не використовувати касові апарати залишать фізичним особам, які на загальній системі оподаткування без найманих робітників надають послуги ремонту взуття, швейних трикотажних виробів, займаються прибиранням квартир та доглядом за дельтами, хворими людьми і людьми похилого віку.

Як повідомлялося, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) запропонувало Кабміну внести відповідні зміни до постанови ще в грудні 2015 року у зв'язку з необхідністю врахувати інфляційні процеси, які відбулися за період дії постанови, а також специфіку торговельної діяльності та надання окремих видів послуг.

Нагадаємо, влітку 2016 року парламент вніс зміни до закону про касові апарати. Цими змінами Рада звільнила від обов’язкового застосування касових апаратів тих підприємців, чиї прибутки не перевищують 1 млн гривень.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus