Утворено колегію присяжних у справі про вбивство Нємцова. 3 жовтня відбудеться перше засідання

28.09.2016 23:00

Утворено колегію присяжних у справі про вбивство Нємцова. 3 жовтня відбудеться перше засідання

Московський окружний військовий суд у середу, 28 вересня 2016 року, закінчив відбір колегії присяжних та призначив перше слухання справи про вбивство одного з лідерів російської опозиції, співголови "Партії народної свободи" (ПАРНАС) Бориса Нємцова по суті і за участю присяжних на 3 жовтня.

Московський окружний військовий суд у середу, 28 вересня 2016 року, закінчив відбір колегії присяжних та призначив перше слухання справи про вбивство одного з лідерів російської опозиції, співголови "Партії народної свободи" (ПАРНАС) Бориса Нємцова по суті і за участю присяжних на 3 жовтня.

"Відбір колегії пройшов в закритому режимі. За релігійними переконаннями, правом самовідводу скористався тільки один з викликаних до суду претендентів в присяжні. В колегії є приблизно рівна кількість чоловіків і жінок. На відборі було більше людей похилого віку. Також обрано було старшину колегії присяжних. Істотних інцидентів на відборі не сталося", - повідомляє "Кавказский узел" з посиланням на учасника процесу, який побажав залишитися неназваним . За його словами, 12 осіб увійшли до основного складу колегії, 10 - запасних.

Учасник процесу також сказав, що перше слухання по суті суд призначив на 3 жовтня. Початок о 10.00.

Під час першого засідання, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу Росії, сторона державного обвинувачення оголосить в присутності присяжних обвинувальний висновок стосовно підсудних й розпочне наводити докази їхньої провини.

24 серпня Московський окружний військовий суд (МОВС) почав формування колегії присяжних для розгляду справи про вбивство Нємцова. До суду з'явилися 59 кандидатів, проте 45 з них узяли самовідвід. Повторна спроба відібрати присяжних була призначена на сьогодні. На відбір з'явилися 84 кандидати.

Нагадаємо, Нємцова було застрелено в ніч на 27 лютого 2015 року під час прогулянки по Червоній площі у Москві. Він тоді працював над дослідженням, присвяченому російському збройному вторгненню на територію суверенної України, у тому числі за участю "кадировців". Зокрема, 2014 року з'явилися документальні свідчення створення на окупованій території Донбасу окремого чеченського батальйону "Смерть", який було сформовано з ветеранів проросійських силових структур Чечні. Члени цього батальйону брали участь в боях за Іловайськ й Донецький аеропорт.

25 липня суд у Москві почав слухати справу про його вбивство, обвинуваченими по якій проходять п'ятеро вихідців з Чечні та Інгушетії. Справу про вбивство Нємцова вирішено розглядати за участю присяжних.

На лаві підсудних перебувають кадировські силовики Заур Дадаєв, Анзор Губашев, Хамзат Бахаєв, Тамерлан Ескерханов та Шагід Губашев. Своєї провини вони не визнають. У справі фігурують також чеченські офіцери Руслан Мухудінов, Руслан Геремеєв і вбитий під час затримання Беслан Шаванов. Слідство вважає колишнього бійця батальйону "Північ" МВС Чечні Мухудінова "замовником" й "організатором" вбивства. Його оголошено у міжнародний розшук, розслідування кримінальної справи стосовно нього виділено в окреме провадження.

Згідно з оприлюдненою опонентами Кремля експертною доповіддю, до вбивства Нємцова є безпосередньо причетним де-факто багаторічний шеф особистої служби безпеки Володимира Путіна, а нині головнокомандувач військами Національної гвардії Російської Федерації генерал армії Віктор Золотов (так само як і Путін з 70-их голів працював у Ленінградському КДБ; один з провідних представників владного зараз в РФ клану "пітерських чекістів") й маріонетковий керівник Чечні Рамзан Кадиров. З аналогічними заявами також виступили "Новая газета" та політолог Андрій Піонтковський.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus