Узбек-"айдарівець" змушений поїхати з України – ЗМІ

31.10.2016 22:00

Узбек-"айдарівець" змушений поїхати з України – ЗМІ

Узбек Шавкат Мухаммад, який воював на Донбасі у складі батальйону "Айдар" проти російсько-терористичних сил, змушений поїхати з України через те, що йому відмовили у статусі біженця. "Завтра поїду з України", - зазначив він. Також він опублікував світлину повідомлення від Державної міграційної служби України.

Узбек Шавкат Мухаммад, який воював на Донбасі у складі батальйону "Айдар" проти російсько-терористичних сил, змушений поїхати з України через те, що йому відмовили у статусі біженця.

"Завтра поїду з України", - написав він у понеділок 31 жовтня у Facebook.

У коментарях він опублікував також світлину повідомлення від Державної міграційної служби України "про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту". У документі йдеться, що людина, яка отримала таку відмову, "повинна залишити Україну в установлений строк".

У коментарі "ВВС Україна" Шавкат Мухаммад розповів, що це вже третя відмова йому. Оскаржувати її він не має, тому що не довіряє українській судовій системі.

Шавкат Мухаммад брав участь у протестах на Майдані, а з вересня 2014 року воював на Донбасі у складі батальйону "Айдар".

Нагадаємо, що торік 6 жовтня Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства" (реєстраційний номер 2389). Так, парламент дозволив іноземцям служити в армії і посилив кримінальну відповідальність щодо найманців.

Перед тим, 7 квітня 2015-го Рада визнала добровольців та низку інших категорій учасниками бойових дій (законопроект № 1688). Закон, серед іншого, передбачає надати право на встановлення статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони, що були створені державними чи громадськими організаціями, або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах АТО у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування та самоорганізації були включенні до складу ЗСУ, МВС чи Нацгвардії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus