В Амстердамі відбулося судове засідання у справі про "скіфське золото": питання вирішать 14 грудня

05.10.2016 19:00

В Амстердамі відбулося судове засідання у справі про "скіфське золото": питання вирішать 14 грудня

Окружний суд Амстердама обіцяє винести рішення щодо повернення Україні так званого "скіфського золота" 14 грудня. Про це у середу 5 жовтня повідомила заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар. Сьогодні у Нідерландах відбулося перше судове засідання за позовом України до Музею Алларда Пірсона щодо повернення "скіфського золота".

Окружний суд Амстердама обіцяє винести рішення щодо повернення Україні так званого "скіфського золота" 14 грудня.

Про це у середу 5 жовтня повідомила заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар на своїй сторінці у Facebook.

Сьогодні у столиці Нідерландів відбулося перше судове засідання за позовом України до Музею Алларда Пірсона щодо повернення "скіфського золота".

"Позиція уряду. Колекція належить українському народу. Наш обов'язок – захист культурних цінностей. Його гарантувати за умов перебування в окупації – неможливо", - написала Джеппар, яка перебуває в Нідерландах.

"Слухаємо захист кримських музеїв, які хочуть повернути експонати державного музейного фонду України на окупований півострів. Коротко: захист, окрім іншого, будується на тому, що 1. В процесі задіяна держава Україна, яка може змінювати закони (натяк, що ми можемо виправдати будь-що новими актами). 2. Ми розуміємо Україну та емоції - адже є момент анексії. Але ця справа не про це, а про культурні цінності. 3. АРК є автономія, є юридична особа в рамках України. Кордони - були політичні ігри. АРК мала власний парламент, міністрів та широкі повноваження. А тому власність АРК - публічна власність юридичної особи АРК", - пише вона.

Нагадаємо, в лютому 2014 року колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона.

Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких - київський, а чотири - з Криму. З-поміж 500 експонатів виставки є артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Українська сторона переконана, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягає на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

Нагадаємо, у лютому 2014 року колекцію скіфського золота було вивезено в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря" в Музеї Пірсона. Виставка складається з колекцій п'яти музеїв.

Нідерландська сторона відмовилася повертати експонати у кримські музеї, мотивуючи відмову тим, що брала їх від України. Згодом музей заявив, що до рішення суду не передаватиме скіфське золото ані Києву, ані Криму. У квітні 2015 року окружний суд Амстердама визнав Україну однією зі сторін у цьому розгляді. Судові слухання у справі про скіфське золото в Нідерландах було призначено на 5 жовтня.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus