В Антарктиці створять найбільшу в світі морську природоохоронну зону

28.10.2016 08:00

В Антарктиці створять найбільшу в світі морську природоохоронну зону

В Антарктиці створять найбільшу світову морську природоохоронну зону площею понад 1,5 млн кв. км. Угода діятиме протягом 35 років. Пропозиція США і Нової Зеландії довго не могла отримати підтримку Росії, яка домагалася дозволу на промисел риби, і в підсумку ініціаторам довелося піти на компроміс.

В Антарктиці створять найбільшу світову морську природоохоронну зону площею понад 1,5 млн кв. км. Угода діятиме протягом 35 років. Пропозиція США і Нової Зеландії довго не могла отримати підтримку Росії, яка домагалася дозволу на промисел риби, і в підсумку ініціаторам довелося піти на компроміс, передає ТАСС.

Про створення природоохоронної зони було оголошено на 35-й нараді Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМ). Загальна площа Морського охороняється району (МОР) в море Росса складе понад 1,5 млн кв. км. "Нам треба було дещо змінити наші пропозиції, щоб воно отримало одностайне схвалення всіх 25 учасників АНТКОМ, - повідомив глава новозеландського МЗС Маррей Маккаллі. - Досягнута угода враховує баланс природоохоронних завдань, інтересів сталого рибного промислу і науки".

Заступник керівника російської делегації на нараді АНТКОМ Дмитро Кременюк повідомив про те, що компроміс враховує "і природоохоронні, і рибогосподарські аспекти": "Певна заклопотаність залишалася у нас, у Китаю і Японії, проте прагнучи до співпраці, учасники наради зуміли питання про охоронюваний районі в море Росса узгодити... Автори ініціативи, які пропонували сформувати МОР терміном на 50 років, в результаті врахували наші пропозиції і скоротили цей термін до 35 років. Для Росії також важливо, що всередині МОР в море Росса залишиться особлива зона досліджень, яка засновується на 30 років і де можливий промисел з додатковими обмеженнями. Це відносно невелика за площею зона, але вона значима з точки зору рибальства, оскільки там концентрується флот і там ведеться промисел антарктичного кликача".

Заступник голови російської делегації також повідомив, що на нинішній нараді АНТКОМ розглядалися дві інші природоохоронні ініціативи: австралійське пропозицію сформувати МОР в східній Антарктиці і пропозицію Євросоюзу сформувати такий район в море Уеддела. "Учасники наради запропонували авторам цих пропозицій їх доопрацювати і подати на розгляд на наступній нараді в майбутньому році", - уточнив Кременюк.

АНТКОМ була створена в 1982 році, вона відповідає за збереження морських ресурсів Антарктики, використовуючи екосистемний підхід до управління ними. Такий підхід не виключає можливості ведення комерційного і науково-дослідного промислу. Загальні рішення АНТКОМ приймаються виключно на основі консенсусу. До складу Комісії входять 24 держави і Європейський союз.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus