В АП спростували, що Порошенко написав листа Савченко. Фейгін перепросив: ламають Twitter

10.03.2016 17:00

В АП спростували, що Порошенко написав листа Савченко. Фейгін перепросив: ламають Twitter

Президент України Петро Порошенко передавав усні слова підтримки утримуваній в СІЗО в Росії українській льотчиці, народному депутату Надії Савченко, проте ніяких листів не писав, заявив прес-секретар глави України Святослав Цеголко. Адвокат Савченко Марк Фейгін пізніше заявив, що лист для його підзахисної нібито від Порошенка виявився підробкою.

Президент України Петро Порошенко передавав усні слова підтримки утримуваній в СІЗО в Росії українській льотчиці, народному депутату Надії Савченко, проте ніяких листів не писав, заявив прес-секретар глави України Святослав Цеголко.

Пранкери заявляють, що лист Порошенка Савченко - їхній розіграш

"Президент передавав слова підтримки Савченко через її сестру Віру і матір. Ніяких листів він не направляв", - повідомив Цеголко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в Стамбулі в четвер, 10 березня, удень.

Адвокат Савченко Марк Фейгін пізніше заявив, що лист для його підзахисної нібито від Порошенка виявився підробкою.

"Змушений терміново повідомити про таке. Протягом сьогоднішнього ранку генконсульство України і я стали об'єктом дуже безпардонної спецоперації. Щоб дискредитувати Надію в зв'язку з закінченням її сухого голодування, було передано підробленого листа президента України для Наді", - написав адвокат в мікроблозі у Twitter.

За словами Фейгіна, Кремль зайнятий дискредитацією як самої Савченко та її адвокатів, так держорганів України. "І це замість того, щоб вирішити питання про обмін", - додав він.

Адвокат перепросив перед усіма, хто читав цей лист. "Ми є об'єктом оперативної розробки, і мало що цьому можна протиставити", - зазначив він.

Пізніше він написав, що "прямо зараз" його мікроблог у Twitter ламають.

У коментарі "Українській правді" Фейгін пояснив, що лист нібито від Порошенка Савченко прислали від імені АП.

За його словами, він отримав дзвінок від генконсула України у Ростові-на-Дону Віталія Москаленка про те, що буде відповідний лист з Адміністрації президента.

"Мені зателефонував генконсул Москаленко і повідомив, що має бути лист від Порошенка. Після цього я отримав цей документ. Там була контактна особа, але я поки не готовий про це говорити, вони повинні розібратися у себе всередині", - заявив Фейгін.

"Але це все було підроблене, безсумнівно. І це не відбулося без участі спецслужб Російської Федерації", - додав він.

У себе на Facebook Фейгін уточнив, що Москаленко попросив у нього телефон, щоб передати його людині, яка і мала прислати "лист Порошенка".

Як повідомив із Новочеркаська кореспондент "Радіо свобода" Антон Наумлюк, генконсул Віталій Москаленко заявив, що із Фейгіним зв’язувався чоловік, котрий представився головою Адміністрації президента України Борисом Ложкіним.

"Був це Борис Ложкін, чи це був чоловік, який представився Ложкіним, безпосередньо (зв’язувався – ред.) з Фейгіним. Я цього листа не бачив. Я його вперше побачив тут", - сказав Москаленко, перебуваючи під стінами СІЗО у Новочеркаську, де утримують Савченко.

Москаленко стверджує, що текст так званого листа він побачив уже під стінами СІЗО в руках Фейгіна.

Пранкери заявляють, що лист Порошенка Савченко - їхній розіграш

Відомий пранкер Володимир Кузнєцов (Вован) стверджує, що підроблений лист начебто від президента Петра Порошенка Надії Савченко і супутній дзвінок її адвокату Марку Фейгіну був розіграшем.

Про це він заявив радіостанції "Говорит Москва".

"Ми вирішили написати лист нібито від Порошенка і зв'язалися з адвокатом Савченко Фейгіним. Від імені адміністрації Порошенка поспілкувалися з ним, він запевнив, що готовий передати будь-які послання від президента", – розповів Кузнєцов.

"Ми перекинули йому матеріали з проханням припинити голодування, обіцянкою дати Савченко пост міністра. Також ми рекомендували Надії зізнатися у злочині, і Фейгін пообіцяв попрацювати над цим, що Надія почує це прохання і визнає провину. Потім Фейгіну подзвонив справжній прес-секретар і висловив своє обурення", – додав він.

Також Кузнєцов стверджує, що Фейгін прес-секретарю Порошенка не повірив і "злив" його номер пранкерам.

Своєю чергою напарник "Вована" – пранкер "Лексус" (Олексій Столяров), заявив "Новій газеті", що саме він підробив лист від Порошенка. За словами Столярова, спочатку він зідзвонився з Фейгіним і представився офіційним представником президента України.

"Ми оформили нашу розмову як розмову влади України з адвокатами. Сказали, що йому прийде лист. А сам лист відправили електронною поштою", – заявив пранкер.

За його словами, сам лист насправді і був "звичайним папірцем", і пранкери навіть не спробували підробити його під офіційний документ.

"Ми хотіли зробити жест, щоб справжній Порошенко звернув на це увагу і, можливо, допоміг Савченко, щоб вона не голодувала. А то ми дійшли висновку, що владі на неї наплювати", – додав пранкер.

На цю ситуацію вже відреагував інший адвокат Савченко - Микола Полозов. За його словами, позитивним результатом стало припинення сухого голодування Савченко.

"Штатні кремлеблогери дико раділи, що чекістам-пранкерам вдалося всіх обдурити, включаючи адвокатів і Надія Савченко припинила сухе голодування. І це при тому, що ні нам, ні будь-кому ще тиждень не вдавалося переконати Надію пити воду. Та якби я знав, що так буде, сам би найняв пранкерів, аби Надія жила. Тож усе як у старій приказці: "Не було би щастя, та нещастя допомогло". Дуже добре спрацювали, молодці!", - написав Полозов на своїй сторінці у Facebook.

Раніше в четвер утримувана в СІЗО в Новочеркаську (Ростовська обл.) Савченко, як повідомив Фейгін, продемонструвавши її рукописну заяву, припинила сухе голодування, відреагувавши на листа нібито від Порошенка.

Фейгін також виклав у Twitter лист (машинопис) нібито Порошенка російською та українською мовами. У ньому, зокрема, йшлося: "Нам потрібна здорова Надія Савченко, герой України, народний депутат, символ нашої свободи, який незабаром виявився б удома, який зміг би дати приклад іншим. Я думаю, що всім цим перерахованим вище Ваша діяльність не обмежиться, і хотів би бачити Вас у нашому оновленому уряді". У ньому також наголошувалося, що вже проведені переговори з багатьма лідерами цивілізованого світу, і "найближчим часом питання буде вирішене на користь правди". Пізніше листа було видалено.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus