В АП відповіли Пінчуку: відмови від ЄС і НАТО не буде. ЗМІ: Порошенко не поїде на ланч мільярдера в Давосі

05.01.2017 11:00

В АП відповіли Пінчуку: відмови від ЄС і НАТО не буде. ЗМІ: Порошенко не поїде на ланч мільярдера в Давосі

Компроміс за ключовими пунктами, запропонованими мільярдером Віктором Пінчуком, неможливий, вважають в Адміністрації президента України. "The Wall Street Journal" опублікував колонку заступника глави Адміністрації президента Костянтина Єлісєєва під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення тривалого миру".

Компроміс за ключовими пунктами, запропонованими мільярдером Віктором Пінчуком, неможливий, вважають в Адміністрації президента України.

Порошенко вирішив не відвідувати український ланч Пінчука в Давосі

"The Wall Street Journal" опублікував колонку заступника глави Адміністрації президента Костянтина Єлісєєва під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення тривалого миру", повідомляє "Європейська правда".

У ній він відповідає на статтю Пінчука, в якій той пропонував Україні поступитися кримським питанням, прагненням до членства в ЄС і НАТО задля залагодження конфлікту на Донбасі.

"Не можу погодитися з його (Пінчука) закликом до компромісу, який базується на побоюваннях. Страх та слабкість – погані радники. Вони лише розігрівають апетити Росії", – заявляє Єлісєєв.

У статті перераховано три ключових позиції України.

"Ні розвороту європейської та євроатлантичної інтеграції. Це було би здачею незалежності та суверенітету України", – зазначає Єлісєєв.

"Ні – торгівлі територією України, чи то Донбас, чи Крим. Ці території не можуть бути предметом торгівлі за мир", – заявляє він.

"Ні виборам на Донбасі, доки російські чоботи (військові) лишаються на українській землі", – наголошує представник АП.

На його думку, "домовленості на умовах Росії є неправильною політикою".

Віктор Пінчук в статті для The Wall Street Journal запропонував владі та громадянам України піти на низку "болючих компромісів" заради умиротворення РФ: зокрема, відмовитися від наміру стати членом ЄС, не долучатися до НАТО, погодитися на проведення місцевих виборів в окремих районах Донбасу до повернення під свій контроль цієї території та піти на поступове зняття санкцій з РФ.

Голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко вважає, що Пінчук в своїй статті намагається продемонструвати, що бізнес виступає за перезавантаження відносин США з РФ ціною здачі національних інтересів України.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров назвав пропозиції Пінчука запрошенням українців до тотальної капітуляції та вбивства власного майбутнього. Він зазначив, що Пінчук пропонує "нам своїми руками" зробити те, що "не вдалося ворогам домогтися за століття – знищити українську національну гідність і вбити в ньому віру в свою державоспроможність".

Порошенко вирішив не відвідувати український ланч Пінчука в Давосі

Президент Петро Порошенко не відвідає традиційний "український ланч" у Давосі (Швейцарія), який організовує Фонд Віктора Пінчука. Про це LB.ua повідомили джерела в МЗС.

За їхньою інформацією, рішення ухвалили після публікації в газеті Wall Street Journal статті Віктора Пінчука з пропозиціями врегулювання конфлікту між Україною і Росією.

"Президент матиме свою програму в Давосі, проте до Пінчука після статті він точно не піде", - заявив один зі співрозмовників LB.ua.

Нагадаємо, Пінчук щороку під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі проводить український ланч, протягом якого обговорюються тенденції розвитку України.

Всесвітній економічний форум пройде 17-20 січня.

В 2016 році в Давосі (Швейцарія) українську делегацію на Всесвітньому економічному форумі очолював президент України Петро Порошенко.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus