В Азербайджані активіста, який намалював графіті на пам'ятнику президенту, засудили до 10 років в'язниці

28.10.2016 15:00

В Азербайджані активіста, який намалював графіті на пам'ятнику президенту, засудили до 10 років в'язниці

Правозахисники з організації Amnesty International розкритикували рішення суду Азербайджану, який засудив до 10 років тюремного ув'язнення молодіжного активіста, який намалював графіті на монументі на честь колишнього президента Азербайджану. Як повідомляє Amnesty International, формально вирок пов'язаний з незаконним обігом наркотиків, у чому активіста змусили зізнатися під тортурами.

Правозахисники з організації Amnesty International розкритикували рішення суду Азербайджану, який засудив до 10 років тюремного ув'язнення молодіжного активіста, який намалював графіті на монументі на честь колишнього президента Азербайджану. Як повідомляє Amnesty International, формально вирок пов'язаний з незаконним обігом наркотиків, у чому активіста Гіяса Ібрагімова змусили зізнатися під тортурами.

Заступник директора регіональної програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв заявив: "Визнання Гіяса Ібрагімова винним - кричуща пародія на правосуддя. Його затримали за гасло на монументі, потім під тортурами змусили "зізнатися" в тяжкому злочині, пов'язаному з оборотом наркотиків. А тепер влада хоче, щоб він провів залишок молодості за гратами за сфабрикованими звинуваченнями".

"Сумно усвідомлювати, на що готова піти влада Азербайджану, щоб змусити критиків замовкнути. Закликаємо їх скасувати вирок, винесений на підставі сфабрикованих звинувачень, і негайно звільнити Гіяса Ібрагімова, а також провести незалежне розслідування заяв щодо застосування до нього тортур та іншого жорстоко поводження", - додав він.

Засідання Бакинського суду з тяжких злочинів відбулося 25 жовтня. Ібрагімова засудили до 10 років позбавлення волі, визнавши його винним за статтею 234 Кримінального кодексу Азербайджану. Зазначимо, що рішення суду очікує соратник активіста Байрам Маммадов, якому загрожує аналогічне покарання.

Членів демократичного молодіжного руху "Ніда" Ібрагімова і Маммадова затримали 9 травня 2016 року, після того, як Маммадов розмістив в Facebook фотографію графіті, які вони залишили на монументі покійного президента Азербайджану Гейдара Алієва, батька нинішнього лідера країни Ільхама Алієва.

За твердженнями поліцейських, у молодих людей вилучили близько восьми грамів героїну, проте на допиті у них цікавилися виключно графіті, зазначає Amnesty International. Співробітники поліції кілька разів вимагали від студентів публічних вибачень за образу Гейдара Алієва. Вони відмовилися, після чого їх побили, погрожували зґвалтуванням, а також змусили мити туалети в відділенні, знімаючи при цьому на камеру.

За словами адвоката, після допиту молоді люди були всі в синцях.

"В Азербайджані жорстко переслідують правозахисників, політичних активістів і незалежних журналістів, всіх інакомислячих загрожують шантаж, тортури і фізичне насильство. Закликаємо міжнародних партнерів натиснути на владу Азербайджану, щоб змусити їх виконати зобов'язання, взяті на себе в рамках міжнародного права", - заявив Денис Кривошеєв.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus