В ЄС не розуміють слів Байдена про санкції щодо РФ: все як і раніше зав'язано на "Мінську" - ЗМІ

22.09.2016 20:00

В ЄС не розуміють слів Байдена про санкції щодо РФ: все як і раніше зав'язано на "Мінську" - ЗМІ

В Євросоюзі не стали коментувати висловлювання віце-президента США Джозефа Байдена, який заявив про начебто готовність низки країн ЄС негайно відмовитися від санкцій стосовно Російської Федерації у зв'язку з українською ситуацією. Про це у четвер 22 вересня повідомляють ЗМІ із посиланням на дипломатичне джерело в інституціях ЄС.

В Євросоюзі не стали коментувати висловлювання віце-президента США Джозефа Байдена, який заявив про начебто готовність низки країн ЄС негайно відмовитися від санкцій стосовно Російської Федерації у зв'язку з українською ситуацією.

Про це у четвер 22 вересня повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на дипломатичне джерело в інституціях ЄС.

"Вам слід було б звернутися по роз'яснення до адміністрації США", - сказав співрозмовник агентства.

При цьому він нагадав, що "союзні інституції та держави ЄС неодноразово підтверджували свою позицію про зв'язок можливого пом'якшення або посилення санкцій з ходом виконання Мінських угод".

Джерело, зокрема, послалося на червневий саміт ЄС, на якому канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд "поінформували Європейську Раду про стан виконання Мінських угод і не знайшли причин для пом'якшення обмежувальних заходів, тим паче їх скасування".

За словами дипломата, Європейська Рада погодилася з цією позицією.

Співрозмовник також нагадав про листа голови Євроради Дональда Туска головам держав та урядів країн ЄС з нагоди неформального саміту ЄС 16 вересня у Братиславі, в якому той повідомив, що "відносини з Росією буде розглянуто під час окремої сесії на жовтневому саміті Європейської Ради".

"Цілком логічно припустити, що під час такої дискусії може бути розглянуто і тему щодо подальшої долі санкцій", - додав він.

На запитання про очікування економічних і політичних реформ в Україні європейський чиновник відповів, що "позиція ЄС у цьому випадку абсолютно ясна та прозора: необхідні додаткові зусилля в реалізації реформ".

"Розмова про реформи відбувається практично під час усіх контактів із нашими українськими друзями, і наша позиція з цього питання чітко простежується в усіх офіційних заявах, що виходять від інституцій союзу", - запевнило джерело, зазначивши, що "багато вже зроблено, але не на всі виклики дано відповіді".

Раніше повідомлялося, що Байден, виступаючи в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку, заявив, що Україна має виконати обіцянку провести політичні та економічні перетворення. Інакше Євросоюз може скасувати свої санкції проти Росії.

Віце-президент США стверджував, що він витрачає багато часу щотижня, вмовляючи Німеччину, Францію та Італію зберегти санкції та закликаючи українське керівництво проводити реформи.

Зазначимо, що Україна повинна провести реформи в енергетичній галузі та сфері судочинства. Як повідомлялося, сьогодні, 22 вересня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №2966-д про незалежного регулятора у сфері електроенергії та комунальних послуг. Окрім того, Впарламент ухвалив в першому читанні законопроект "Про ринок електричної енергії", який передбачає впровадження конкурентних відносин на ринку електричної енергії, у тому числі і на роздрібному, де кінцевий споживач зможе обирати постачальника електроенергії. Також Рада сьогодні ухвалила в першому читанні законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus