В Естонії розробляють план дій на випадок військового нападу

06.10.2016 12:00

В Естонії розробляють план дій на випадок військового нападу

Уряд Естонії розробляє концепцію захисту населення на випадок стихійного лиха або військового нападу. Влада складає програму заходів подолання криз не тільки природного і техногенного походження, як це було досі, а й криз, пов'язаних з безпекою і державною обороною, повідомляє в четвер, 6 жовтня, газета Eesti Paevaleht.

Уряд Естонії розробляє концепцію захисту населення на випадок стихійного лиха або військового нападу. Влада складає програму заходів подолання криз не тільки природного і техногенного походження, як це було досі, а й криз, пов'язаних з безпекою і державною обороною, повідомляє в четвер, 6 жовтня, газета Eesti Paevaleht, пише NEWSru.com.

"Природним катастрофам цим не запобігти, але можна знизити військові ризики. Хороша підготовка населення - це один з аргументів відмовитися від нападу", - заявив керівник створеної Міністерством внутрішніх справ і державною канцелярією групи по захисту населення Марго Клаос (цитата по "Інтерфаксу").

У той же час він підкреслив, що хоча ця програма спрямована на військове стримування, вона не повинна розглядатися як визнання існування військової загрози.

Групі по захисту належить визначити способи швидкого оповіщення людей про загрозу, що насувається. Розробляються програми підготовки людей, місцевих самоврядувань і держави в разі, якщо припиниться подача електроенергії і буде перервано зв'язок.

Влада планує підготувати рекомендації населенню про те, скільки запасів їжі, води і товарів першої необхідності повинно бути в кожній родині на випадок криз. Зазначається, що план захисту населення торкнеться і навчальних закладів. В естонських гімназіях наразі вже проводяться факультативні заняття з державної оборони, зазначив Клаос.

"Ми оновили програму державної оборони з тим, щоб в ній були питання підготовки населення до оборони і криз", - зазначив він.

Попередня версія концепції буде представлена уряду на початку 2017 року, а сама ідея формування відповідної програми з'явилася ще в наприкінці 2015-го.

Зазначимо, що хоча в описі планів по розробці заходів захисту від військового нападу потенційний агресор не названий, з початку української кризи в колишніх радянських прибалтійських республіках і в Європі неодноразово висловлювалися підозри щодо російського вторгнення в Прибалтику по "кримському" сценарієм.

Два тижні тому колишній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес закликав лідерів європейських країн позбутися "наївності" щодо Росії, яка, на його думку, стає "все більш агресивною". В інтерв'ю Buzzfeed News політик, якого нещодавно змінила Керсті Кальюлайд, підкреслив, що РФ становить загрозу для Європи. Зокрема, Ільвес звернув увагу на те, що Росія нібито фінансує "партії, що виступають проти політичного істеблішменту", і "підриває давні угоди про безпеку".

У той же час Ільвес засумнівався в тому, що Росія серйозно загрожує країнам Балтії - з побоювань отримати відсіч за договором НАТО, що зобов'язує членів альянсу захищати один одного. Більш суттєва небезпека загрожує від Москви країнам, які не є членами Євросоюзу і НАТО, вважає екс-президент.

Влада Естонії невпинно дякує НАТО за підтримку. Так, в травні під час зустрічі в Брюсселі міністрів закордонних справ Естонії, Латвії, Литви з держсекретарем США Джоном Керрі глава МЗС Естонії Марина Кальюранд висловила вдячність НАТО за розширення військової присутності в країнах Балтії, так як це, за її словами, дозволить розмовляти з Росією з більш сильних позицій.

Крім того, естонський уряд запропонував НАТО розмістити в країні зенітно-ракетні комплекси Patriot, вважаючи, що розгортання в Східній Європі чотирьох додаткових батальйонів альянсу буде недостатньо для стримування російської агресії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus