В Ірані мільярдера засудили до смертної кари за фінансові махінації

06.03.2016 17:00

В Ірані мільярдера засудили до смертної кари за фінансові махінації

Іранський суд засудив до страти мільярдера Бабака Занджані. Таке рішення винесено на судовому процесі за звинуваченнями в корупції. Занджані звинувачується в приховуванні близько 2 млрд доларів, отриманих від продажу державної нафти. На момент арешту Занджані в 2013 році, він був найбагатшою людиною країни. Його статки оцінювали у 14 млрд доларів.

Іранський суд засудив до страти мільярдера Бабака Занджані. Як пише NEWSru.com, таке рішення винесено на судовому процесі за звинуваченнями в корупції.

На момент арешту Занджані в 2013 році, він був найбагатшою людиною країни. Агентство IRNA оцінювало його статки в 14 млрд доларів.

Занджані звинувачується в приховуванні близько 2 млрд доларів, отриманих від продажу державної нафти. Справа проти нього займає близько 40 тисяч сторінок.

Відзначається, що Занджані і ще двох фігурантів засудив суд першої інстанції, проте про можливість апеляції на момент написання замітки даних немає.

Про особу Занджані незабаром після його арешту докладно розповідало казахське бюро "Радіо Свобода", називало його найбагатшою людиною країни. Його бізнес-імперія включає 65 компаній в Ірані, Туреччині, Об'єднаних Арабських Еміратах, Малайзії і Таджикистані. У нього широкий спектр бізнес-інтересів - від косметики, готельної справи, транспорту до будівництва і банківських послуг.

Ім'я цього магната стало широко відомо в кінці 2012 року в зв'язку з західними економічними санкціями щодо Ірану через спірну ядерну програму. Його внесли до чорних списків США і Євросоюзу за "ключову роль в ухиленні" від цих санкцій. Обмеження були спрямовані саме на те, щоб Іран був не в змозі отримувати доходи від експорту нафти.

Занджані відкинув звинувачення, не звертаючи увагу на внесення його імені в чорні списки. Але пізніше в інтерв'ю іранським ЗМІ визнав, що в 2010 році погодився виконати запит центрального банку Ірану, щоб допомогти перевести необхідні нафтові доходи в країну.

Розслідування з приводу його нафтового бізнесу почалося у вересні 2013 року, коли парламент Ірану звинуватив в нездатності повернути державні гроші. Його арешту передувала обіцянка президента Хасана Рухані боротися з фінансовою корупцією, особливо серед "привілейованих персон", які мають зиск від економічних санкцій.

Раніше іранська влада стратила всіх дорослих чоловіків одного села в південному районі країни за причетність до контрабанди наркотиків.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus