В ОБСЄ підтверджують відведення сил на ділянці Петрівське-Богданівка. Тука допускає збільшення кількості точок розведення

07.10.2016 23:00

В ОБСЄ підтверджують відведення сил на ділянці Петрівське-Богданівка. Тука допускає збільшення кількості точок розведення

У спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ підтверджують відведення сил і озброєнь на ділянці Петрівське-Богданівка. Як повідомляє прес-служба ОБСЄ, спостерігачі, однак, не мали доступу до всіх районів цієї ділянки, не було гарантій безпеки. Раніше сьогодні голова ДонОВГА Павло Жебрівський повідомив про початок процесу відведення військ, який має завершитися до 9 жовтня.

У спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ підтверджують відведення сил і озброєнь на ділянці Петрівське-Богданівка.

Як повідомляє прес-служба ОБСЄ, спостерігачі, однак, не мали доступу до всіх районів цієї ділянки, не було гарантій безпеки.

Раніше сьогодні голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що на ділянці лінії протистояння між селами Богданівка і Петрівське 7 жовтня розпочався процес відведення військ, який має завершитися до 9 жовтня.

Згодом представник України у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук заявив, що синхронне розведення сил біля Петрівського завершилося. За його словами, СММ ОБСЄ перевірила і підтвердила це.

Тим часом заступник голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука допускає збільшення числа точок розведення сил на Донбасі. Про це він заявив в ефірі "Еспресо.TV".

Тука нагадав, що спочатку контактна група розглядала 12 точок розведення, однак потім їхня кількість скоротилася до 7.

"Зараз затверджено три і чотири - ще в процесі розгляду. Потім це коло знову може збільшитися. Якщо відвід буде успішним, ми заморозимо лінію, де війська будуть перебувати за кілометр один від одного", - зазначив Тука.

Нагадаємо, 21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке має зафіксувати спостережна місія ОБСЄ.

22 вересня розпочато підготовчі роботи до відведення сил і засобів Збройних сил України і бойовиків терористичних організацій на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених у рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Однак у штабі АТО повідомляли, що бойовики не допускають спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у місто Золоте, в якому заплановано розведення сил і засобів від лінії зіткнення.

28 вересня перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александер Хуґ відвідав населений пункт Петровське, в якому буде відбуватися розведення сил. За його словами, донецькі бойовики не надали безпечного доступу місії в село Петровське і не приступили до розмінування цього району, тож моніторинг вести неможливо.

Напередодні в штабі повідомляли, що вперше за два останні тижні спостерігається певна ескалація військової обстановки на лінії фронту. Так, унаслідок ворожих обстрілів поранень зазнали троє українських воїнів. За минулу добу в зоні АТО загинув український військовий через обстріл бойовиками Авдіївської промзони.

29 вересня українська сторона вимагала проведення засідання Тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції для обговорення питання порушення режиму тиші. Однак представники бойовиків відмовились від неї.

Увечері 1 жовтня сторони провели відведення сил в населеному пункті Золоте Луганської області, зокрема звільнено по 1 кв. км уздовж лінії фронту.

5 жовтня спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив, що учасники Контактної групи по Україні ще не дійшли компромісу стосовно умов формування семи додаткових зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus