В ООН назвали головні проблеми переселенців з Донбасу

30.09.2016 15:00

В ООН назвали головні проблеми переселенців з Донбасу

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців закликає Україну не допускати дискримінації внутрішньо переміщених осіб у різних сферах соціального життя. Про це йдеться в інформації, наданій УВКБ ООН. "УВКБ ООН закликає український уряд припинити пов'язувати виплати пенсій та інших видів соціальної допомоги з місцем реєстрації тимчасово переміщених осіб", - йдеться в ній.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців закликає Україну не допускати дискримінації внутрішньо переміщених осіб у різних сферах соціального життя. Про це йдеться в інформації, наданій УВКБ ООН, передають "Українські новини".

"УВКБ ООН закликає український уряд припинити пов'язувати виплати пенсій та інших видів соціальної допомоги з місцем реєстрації тимчасово переміщених осіб", - йдеться в ній.

В ООН зазначають, що вважають недостатньо прозорою процедуру припинення виплати соцдопомоги і пенсії. Також УВКБ ООН закликає Україну розробити програму компенсацій внутрішньо переміщеним особам за зруйноване і втрачене житло.

"УВКБ ООН закликає українську владу до належного вирішення житлових проблем ТПО з метою запобігання подальшого переміщення", - йдеться в ній.

В ООН наголошують, що уряд повинен активізувати зусилля з надання переселенцям, які не мають документів, що підтверджують реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, свідоцтва про народження дітей. УВКБ ООН наполягає на розробці Кабміном адміністративного порядку реєстрації подібних документів для переселенців.

Також в ООН вважають, що надання внутрішньо переміщеним особам права голосувати на місцевих виборах сприяє їхній інтеграції в нові громади.

Нагадаємо, у березні тодішній представник на переговорах у Мінську Роман Безсмертний стверджував, що Україна перерахувала жителям окупованого Донбасу 34 мільярди гривень.

З 1 серпня Міністерство соціальної політики в тестовому режимі запустило єдиний реєстр внутрішньо переміщених осіб.

Для української влади гостро стоїть питання чесного призначення та відновлення соціальних та пенсійних виплат людям на окупованій частині Донбасу. Про це написала віце-спікер ВР, представниця України у тристоронній контактній групі по Донбасу у Мінську Ірина Геращенко.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus