В ОУН назвали заяву президента Ізраїлю "плювком в душу українців". Ляшко закликав його вибачитися

28.09.2016 09:00

В ОУН назвали заяву президента Ізраїлю "плювком в душу українців". Ляшко закликав його вибачитися

Голова ОУН та заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак назвав заяву глави Ізраїля Реувена Рівліна плювком у душу українців. Червак також звернувся до єврейської громади в Україні з проханням переконати Президента Ізраїлю у тому, що "читати московські газети і дивитися росТБ не просто шкідливо, але й непристойно".

Голова ОУН та заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак назвав заяву глави Ізраїля Реувена Рівліна плювком у душу українців.

Про це він написав у своєму Facebook.

"Те, що зробив президент держави Ізраїль в українському парламенті, можна трактувати однозначно – плювок в душу українцям. Звинуватити ОУН в Голокості та ще під час парламентських слухань з нагоди 75-ої річниці трагедії Бабиного Яру – це зневажити українську націю", – вважає Червак.

На думку голови ОУН, Рівлін так і не побачив нової України.

Червак також звернувся до єврейської громади в Україні з проханням переконати Президента Ізраїлю у тому, що "читати московські газети і дивитися росТБ не просто шкідливо, але й непристойно".

У свою чергу народний депутат України, лідер радикальної партії Олег Ляшко в Фейсбуці різко розкритикував виступ ізраїльського президента Рівлін в стінах Верховної Ради про участь українців у Голокості.

Він зазначив: "Під час парламентських слухань, присвячених трагедії Бабиного Яру, де вбивали і українців, і євреїв, і циган, і людей іншої крові - президент Ізраїлю Рівлін з трибуни українського парламенту (!) заявив, що серед пособників нацистських злочинів було багато українців. На жаль, всі присутні в парламентському залі - і Президент, і депутати, і міністри - сором'язливо промовчали".

"Виступ Рівліна принижує українців, тому я закликаю президента Ізраїлю вибачитися перед нашою державою і нашим народом. А Кнесет Ізраїлю - нарешті визнати Голодомор геноцидом українського народу, як Верховна Рада ще в 2008 році визнала Голокост геноцидом євреїв", - заявив Ляшко.

Нагадаємо, 27 вересня президент Ізраїлю Реувен Рівлін під час виступу у Верховній Раді заявив, що українці і ОУН були посібниками масових вбивств близько 1,5 мільйона євреїв. "У Бабиному Яру та інших місцях, їх розстрілювали в лісах біля ярів і ровів, зіштовхували в братські могили, багато з посібників злочинів були українці, і серед них особливо виділялися бійці ОУН", - розповів він.

У свою чергу голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, коментуючи слова президента Ізраїлю, зазначив "На жаль президент Ізраїлю в своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам'ять про них".

Довідка

Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, між районами Лук'янівка і Сирець.

Бабин Яр став всесвітньо відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Нині на території Бабиного Яру встановлено кілька пам'ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

Офіційним же днем пам'яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня. Напередодні цього дня в 1941 році на вулицях Києва з'явився наказ: "Всі жиди міста Києва і його околиць повинні з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на кут Мельникової і Доктерівської вулиць (біля кладовища). Узяти з собою документи, гроші і цінні речі, а також теплий одяг, білизну та ін. Хто з жидів не виконає цього розпорядження і буде знайдений у іншому місці буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені жидами квартири і привласнить собі речі, буде розстріляний", - мовилося в ньому.

За два дні 29-30 вересня 1941 року зондеркоманда 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля (що входила до складу айнзатцгрупи З під командуванням д-ра Раше) за участю частин вермахту (6-ї армії) розстріляли в цьому яру 33 771 особу - майже все єврейське населення Києва. Подальші розстріли євреїв пройшли 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941-го, за цей час було розстріляно приблизно 17 тисяч євреїв.

Масові страти тривали аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року було розстріляно близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також, у 1941-1943 рр. у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН(М) (під проводом полковника Андрія Мельника), з-поміж них - українську поетесу Олену Телігу та її чоловіка, у якого була можливість врятуватися, та він вважав за краще залишитися з дружиною і колегами по редакції "Українського слова" (редактор Іван Рогач).

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п'яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в 1941-1943 було розстріляно від 70 тис. до 200 тис. осіб. Євреї-в'язні, яких нацисти змусили спалювати тіла в 1943 році, говорили про 70-120 тисяч.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus