В РПР закликають Раду не міняти закон про держслужбу і не посилювати президента

06.10.2016 11:00

В РПР закликають Раду не міняти закон про держслужбу і не посилювати президента

Реанімаційний пакет реформ закликає депутатів-мажоритарників не голосувати за зміни до закону "Про держслужбу", які посилюють президента. Про це йдеться у заяві, поширеній РПР. Про невідповідність законопроекту Герасимова Основному Закону свідчать і висновки Науково-експертного управління Верховної Ради та експертів Ради Європи.

Реанімаційний пакет реформ закликає депутатів-мажоритарників не голосувати за зміни до закону "Про держслужбу", які посилюють президента. Про це йдеться у заяві, поширеній РПР, пише Українська правда.

"Група Реформа публічної адміністрації Реанімаційного Пакету Реформ закликає депутатів-мажоритарників не повторювати помилку першого голосування та не підтримувати в цілому цей законопроект. Адже він фактично позбавить громадян України права вільного волевиявлення на наступних виборах, а самих депутатів-мажоритарників знову бути обраними в результаті застосування адмінресурсу", - зазначають в РПР.

"Громадськість закликає народних обранців проявити громадянську позицію і не дозволити, нехтуючи Конституцією, в угоду політичним інтересам, іти шляхом Віктора Януковича та узурпувати владу в країні, що пережила Революцію Гідності", - наголосили в заяві.

Згідно з Конституцією, голови МДА призначаються президентом за поданням Кабінету Міністрів. Відповідно Уряд, у спосіб визначений законом, повинен добирати кандидатів на ці посади і подавати їх президенту на призначення.

"Законопроект 4370-1 пропонує неконституційну альтернативу, щоб конкурсний добір кандидатів здійснювала спеціально створена комісія при Президенті України. Ця Комісія обирає кандидата та виключно церемоніально передає його до Кабміну, щоб Кабмін одразу ж вніс кандидатуру назад на Банкову. Таким чином роль Уряду в процесі повністю нівелюється", - пояснюють експерти.

Про невідповідність законопроекту Герасимова Основному Закону свідчать і висновки Науково-експертного управління Верховної Ради та експертів Ради Європи.

Згідно з порядком денним, ВР має розглянути проект закону в другому читанні у четвер 6 жовтня Верховна Рада.

У законопроекті авторства представника президента у ВР Артура Герасимова скасовується реформа державної служби у частині порядку добору кандидатур на посади голів місцевих державних адміністрацій, вважають у РПР.

В РПР вважають, що ухвалення законопроекту №4370-1 є частиною політичного торгу між фракціями БПП та Народний Фронт.

"Голоси Народного фронту за законопроект - умова отримання голосів фракції БПП за законопроект про спецконфіскацію", - вважають в РПР.

Експерти вважають, що зміни до закону про держслубу можуть бути використані адміністрацією президента для побудови вертикалі управління адміністративним ресурсом на наступних парламентських виборах.

Раніше секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт заявляв, що коаліційний проект змін до закону про держслужбу, що має бути розглянутий Радою 6 жовтня, суперечить рекомендаціям Венеційської комісії та невиправдано посилює президента, порушуючи баланс між гілками влади.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus