В СБУ обіцяють не допустити терактів через вбивство "Мотороли" й зазначають – його смерть вигідна Кремлю

17.10.2016 19:00

В СБУ обіцяють не допустити терактів через вбивство "Мотороли" й зазначають – його смерть вигідна Кремлю

СБУ спільно з іншими правоохоронними органами зробить все, щоб не допустити провокацій та терактів на території України через вбивство одного з ватажків бойовиків – Арсена Павлова на прізвисько "Моторола", заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

СБУ спільно з іншими правоохоронними органами зробить все, щоб не допустити провокацій та терактів на території України через вбивство одного з ватажків бойовиків – Арсена Павлова на прізвисько "Моторола".

Про це заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Моторола" втрутився у міжусобицю "ЛНРівців"

"Ми не допустимо того, щоб на території нашої держави відбулись якісь теракти. Ми будемо працювати спільно з нашими колегами з інших правоохоронних органів і зробимо все для того, щоб ніякі провокації, прикриваючись помстою за вбивство Павлова, на нашій території не були вчинені", - сказав він.

За словами Ткачука, вбивство Павлова вигідне російському керівництву, оскільки він міг надати багато інформації про співробітників спецслужб РФ, котрі давали вказівки бойовикам.

"Він ("Моторола") проходить у багатьох справах, основа яких – звинувачення у терористичній діяльності, у вбивстві наших громадян. Крім того, він був живим свідком багатьох подій. Він міг вказати на конкретні прізвища тих співробітників російських спецслужб, які давали вказівки бойовикам вбивати наших співвітчизників", - сказав Ткачук.

Він також висловив переконання, що наразі на окупованих територіях Донбасу відбувається "зачистка" у лавах бойовиків.

"Наразі на території ОРДЛО є елементи зачистки, бо з початку першої чеченської кампанії російські спецслужби взяли на озброєння методи терористів і не гребують використанням саме таких способів для того, щоб прибирати неугодних їм людей. Павлов справді багато знав і міг дуже багато розповісти. Потрібно дивитись, кому це вигідно, а вигідно це російському керівництву – і політичному, і керівникам російських спецслужб для того, щоб потім вони самі не опинились на лаві підсудних у якомусь з європейських кримінальних судів, завдяки такому свідку як Павлов", - сказав Ткачук.

Як повідомлялося, раніше сьогодні лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак звернувся до Служби безпеки України з вимогою посилити антитерористичні заходи у зв'язку з убивством одного із ватажків терористів Мотороли.

16 жовтня російські ЗМІ повідомили, що в Донецьку в результаті вибуху був убитий один з ватажків проросійської терористичної організації "ДНР" Арсеній Павлов, який очолював батальйон бойовиків "Спарта" і хвалився вбивством 15 українських військовополонених.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України раніше зазначало, що таким чином спецслужби РФ проводять заміну "ненадійних" командирів підрозділів бойовиків кадровими російськими офіцерами.

"Моторола" втрутився у міжусобицю "ЛНРівців"

Ватажок бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що замахом на Моторолу Київ оголосив війну самопроголошеній "ДНР".

Тут варто зауважити, що нещодавно "ДНРівець" Моторола брав участь у військовому міжусобному конфлікті в угрупованні "ЛНР". Тобто фактично був делегований Захарченком задля знищення неугодної ватажку луганських сепаратистів Ігорю Плотницькому "опозиції".

Так, у вересні по Луганську прокотилася серія "арештів", не обійшлося без дивних смертей і зникнень. Так, раніше, 6 серпня, ватакож "ЛНРівців" Ігор Плотницький пережив серйозний замах. Його особисте авто підірвали невідомі.

І ось, 19 вересня, у Москві на Рубльовці було застрелено засновника проросійської сепаратистської організації "Оплот" Євгена Жиліна, організації, в складі якої починав свою незаконну діяльність Захарченко. А 18 вересня стало відомо про смертельне "отруєнні грибами", що трапилося з батьками Плотницького у Воронежі. Також Плотницький оголосив у розшук свого колишнього соратника Олексія Карякіна, який раніше очолював так званий "парламент "ЛНР".

Згодом, 21 вересня, Плотницький заявив про запобігання "чергової спроби перевороту", слідом за якою, сказав він, в Луганськ і околиці нібито "повинна була зайти українська армія". "Колега" Плотницького Захарченко тоді прокоментував, що у них "теж щось приблизне готувалося". Ба більше, Захарченко підтвердив, що відправляв на допомогу Плотницькому у зв'язку з "переворотом" незаконне збройне формування "Спарта" на чолі з одіозним Моторолою.

Пізніше у вересні "мер" Красного Луча (Луганщина) Юрій Кондратенко закликав "підтримати керівництво народної міліції в боротьбі з казнокрадом Плотницьким". А перед цим батальйон бойовиків "Призрак им. А.Б. Мозгового" заявляв про зачистку з боку ватажка ОРЛО Плотницького. Окрім того, в угрупованні "Призрак" в соцмережі "Вконтакте" з'явилося повідомлення про те, що на територію окупованого Луганська з Криму найближчим часом може повернутися бойовик Ігор "Бєс" Безлер і екс-"голова ЛНР" Валерій Болотов. Безлер стояв біля витоків конфлікту на Донбасі і очолював бойовиків у Горлівці на Донеччині. Восени 2014 року після конфлікту з ватажком "ДНРівців" Захарченком він був відкликаний з Донбасу і тепер проживає в Криму.

На думку місцевих спостерігачів, мова йде не про політичне протистояння всередині ОРДЛО, а про економічне: про контроль над контрабандою, мародерством, торгівлі зброєю, розкрадання гумдопомоги, а також військового та цивільного бюджетів, які надходять з РФ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus