В Таїланді опозиція почала перекривати дороги Бангкока

13.01.2014 10:54

В Таїланді опозиція почала перекривати дороги Бангкока

У Бангкоку опозиція почала масову акцію "закриття" столиці. У плани мітингувальників входить перекриття дорожнього руху в усьому центрі міста і "паралізація" Бангкока. Демонстранти вимагають відставки тимчасового уряду країни та скасування позачергових виборів, призначених на 2 лютого.

У Бангкоку опозиція почала масову акцію "закриття" столиці. У плани мітингувальників входить перекриття дорожнього руху в усьому центрі міста і "паралізація" Бангкока.

Демонстранти вимагають відставки тимчасового уряду країни та скасування позачергових виборів, призначених на 2 лютого, повідомляє РИА "Новости".

Перекрито перехрестя на площі біля Монумента перемоги, який вважається географічним центром міста.

Біля пам'ятника, від якої відраховується кілометраж всіх вулиць у Бангкоку і всіх автотрас національного значення, наразі діє тільки одна смуга руху, якою поки пропускають не тільки громадський, а й особистий транспорт.

"Протягом години ми перекриємо і цю смугу, і станемо пропускати тільки громадський транспорт", - заявив один з бійців охоронного загону опозиційної Народної ради демократичної реформи (НРДР).

Охоронці розставляють на площі навколо Монумента перемоги металеві бар'єри і розміщують автомобілі як заслін на випадок спроб поліції очистити площу.

Кількість мітингувальників біля монумента, за оцінками поліції, поки що не перевищує трьох тисяч осіб, проте нові учасники протесту постійно прибувають на станцію надземного метро, розташовану на площі. Площа біля пам'ятника стає основним майданчиком опозиції.

На трибуні, побудованої тут за ранок, вже перебувають лідери протесту, в тому числі генеральний секретар НСДР Сутхеп Тхіаксубан, який оголосив про те, що як тільки збереться достатня кількість людей, він особисто поведе колону демонстрантів до міністерства фінансів і національного бюджетного бюро, щоб припинити роботу цих установ.

За відомостями ЗМІ, групи демонстрантів збираються і в інших районах міста.

Напередодні в Бангкок були введені танки, проте до сутичок між учасниками протестів і силами правопорядку справа не дійшла. Близько 20 тисяч солдатів і поліцейських намагаються зупинити демонстрантів у різних частинах міста, не дозволяючи підвести матеріали для будівництва барикад.

Однак кілька пригод все ж було зафіксовано. У ніч на понеділок невідомі з проїжджаючого автомобіля зробили кілька пострілів по штаб-квартирі опозиційної демократичної партії. Також після сварки з невідомими чоловіками був застрелений 30-річний член власної служби безпеки протестувальників.

Міністерство транспорту Таїланду повідомило про скасування рейсів до Бангкока низкою великих авіакомпаній. Зокрема, від польотів в охоплену протестами столицю відмовилися "Сінгапурські авіалінії", "Гонконгські авіалінії" і Cathay Pacific. Для мандрівників відкрито спеціальний інформаційний центр, де можна отримати оперативну інформацію про ситуацію в Бангкоку.

Нагадаємо, масові заворушення в Таїланді тривають з кінця листопада.

Протестувальники вимагають відставки прем'єр-міністра країни Їнглак Чинават, яку вони вважають маріонеткою її старшого брата - поваленого екс-прем'єра Таксіна Чинавата, що живе нині у вигнанні за кордоном.

Під тиском демонстрацій Їнглак Чинават раніше достроково розпустила парламент, а її уряд автоматично став тимчасовим до проведення нових виборів, які призначені на 2 лютого 2014 року.

МЗС рекомендує українцями утриматися від поїздок до Таїланду.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus