В Угорщині проходить референдум про квоти ЄС на мігрантів, в разі їх підтримки Орбан піде у відставку

02.10.2016 21:00

В Угорщині проходить референдум про квоти ЄС на мігрантів, в разі їх підтримки Орбан піде у відставку

На референдум винесено питання: "Чи хочете ви, щоб Європейський союз мав право в обов'язковому порядку переселяти осіб, які не є громадянами Угорщини, в Угорщину навіть без схвалення Національної асамблеї (національного парламенту)?" Якщо угорці проголосують в більшості своїй проти квот, це дасть Орбану можливість оскаржувати рішення ЄС щодо мігрантів.

В Угорщині проходить голосування на референдумі з питання про те, як бути з обов'язковими квотами на розподіл мігрантів по країнах-членах Євросоюзу.

Шульц розкритикував референдум в Угорщині

На референдум винесено питання: "Чи хочете ви, щоб Європейський союз мав право в обов'язковому порядку переселяти осіб, які не є громадянами Угорщини, в Угорщину навіть без схвалення Національної асамблеї (національного парламенту)?"

Опитування громадської думки, зроблені до початку голосування, показали, що серед тих, хто збирається взяти участь у референдумі, більшість виступає проти квот.

Експерти підкреслюють, якщо угорці проголосують в більшості своїй проти квот, це дасть Орбану можливість оскаржувати рішення ЄС щодо мігрантів.

Водночас, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив про намір подати у відставку у разі, якщо на референдумі з питання розміщення біженців переможуть прихильники квот ЄС на розподіл мігрантів, повідомляє агентство Anadolu.

"Ми не зобов'язані приймати у себе тих, кого не хочемо бачити в Угорщині. Рішення про це повинні приймати жителі цієї країни. Якщо ЄС - демократична структура, то вона повинна погодитися з думкою угорців", - сказав Орбан.

Проголосувавши на референдумі, глава уряду повідомив, що загальнонаціональне голосування буде визнано таким, що відбулося, якщо явка складе не менше 50%.

Виступаючи по телебаченню напередодні голосування, прем'єр-міністр країни заявив: "Якщо буде більше тих, хто сказав "ні", ніж "так", це буде означати, що угорці не приймають ті правила, які бюрократи з Єврокомісії хочуть нам нав'язати".

"Чим більше тут мігрантів, тим вища загроза тероризму", - наводить слова Орбана агентство Рейтер.

Шульц розкритикував референдум в Угорщині

Голова Європейського парламенту Мартін Шульц розкритикував референдум в Угорщині про розподіл біженців всередині Європейського Союзу, повідомляє DW.

"Згідно з домовленостями, Угорщина повинна прийняти тільки близько 1300 біженців. Проводити з цього питання референдум - це небезпечна гра", - заявив Мартін Шульц в інтерв'ю газетам німецької видавничої групи Funke-Mediengruppe.

На його думку, прем'єр-міністр Віктор Орбан, який ініціював плебісцит, "ставить під сумнів правомірність європейського законодавства".

Шульц не виключив фінансових наслідків для тих країн ЄС, які не виявляють солідарність в умовах міграційної кризи.

"Якщо деякі країни-одержувачі (фінансової допомоги ЄС - ред.) вважають, що мають право на солідарність щодо себе, то це, безперечно, буде обговорюватися під час перевірки фінансового планування ЄС", - заявив глава Європарламенту.

Разом з тим він висловився проти пропозиції виключити Угорщину з ЄС, з яким раніше виступив глава МЗС Люксембургу Жан Ассельборн, який звинуватив Будапешт в ігноруванні основних європейських цінностей.

Нагадаємо, під час міграційної кризи Угорщина стала однією з головних транзитних країн на шляху проходження біженців в Німеччину та інші країни ЄС. Намагаючись зупинити потік мігрантів, влада Угорщини закрила кордон з Сербією і Хорватією. Жителі країни в більшості схвалили цей крок, який в свою чергу розкритикували правозахисні організації.

Міністри внутрішніх справ країн ЄС 22 вересня 2015 року більшістю у голосів схвалили план розподілу 120 тисяч мігрантів між країнами - членами Євросоюзу. Не підтримали рішення 4 країни - Угорщина, Чехія, Словаччина та Румунія. Схема розподілу квот була запропонована Євросоюзом для того, щоб пом'якшити наслідки кризи для Греції й Італії, країн, через які більшість мігрантів і біженців в'їжджають до ЄС.

Так, згідно з квотами ЄС, Угорщина повинна прийняти в себе 1294 біженця. У грудні 2015 року Угорщина подала в суд позов, оскаржуючи рішення про обов'язкові квоти.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus