В Україні можуть подешевшати біометричні паспорти

11.10.2016 13:00

В Україні можуть подешевшати біометричні паспорти

Вартість біометричного закордонного паспорта для громадян України може знизитися. Саме за наявності біометрики після запровадження безвізового режиму українці зможуть їздити до ЄС без віз, сказав керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

Вартість біометричного закордонного паспорта для громадян України може знизитися. Саме за наявності біометрики після запровадження безвізового режиму українці зможуть їздити до ЄС без віз.

Про це сказав керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько у коментарі Радіо Свобода.

"Зараз ми очікуємо постанову Кабінету міністрів, вартість буде трошки змінюватись. І за нашими прогнозами, у нижчий бік. Змінились умови оплати: вартість бланку не зміниться, зміниться обсяг платежів до місцевого бюджету. До цього часу паспорт коштував 561 гривню", - сказав Гунько.

За його словами, вже близько двох мільйонів українців мають біометричний паспорт, і з початку 2016 року абсолютна більшість громадян обирає саме паспорт із чіпом.

У Міграційній службі також підкреслюють, що наявність електронного чіпа робить документ набагато безпечнішим і дає поштовх до розвитку електронних сервісів.

За кордоном уже у багатьох країнах є в аеропортах електронні пропускні ворота - паспортний контроль можна пройти без участі чиновника, отже, швидше.

"Це документ, який неможливо підробити, який видається на основі електронної бази даних, що містить біометричні дані власника. Ним не зможе скористатись будь-хто подібний на власника документа", - сказав Гунько.

Нагадаємо, закон про внутрішні біометричні паспорти був прийнятий Верховною Радою України від 14 липня 2016 року, 3 серпня президент Петро Порошенко його підписав.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus