В Україні презентовано Офіс впровадження реформ. Захід скерував своїх спеціалістів у чотири міністерства

17.10.2016 18:00

В Україні презентовано Офіс впровадження реформ. Захід скерував своїх спеціалістів у чотири міністерства

Міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко зазначив, що структура офісу не дублюватиме самих міністерств. "Офіс реформ прем'єр-міністра буде спрямований на впровадження, моніторинг тих пріоритетів, тих завдань, які в принципі закладені в програмі уряду, які ми обговорювали з нашими міжнародними партнерами", - зауважив Саєнко.

Кабінет міністрів України презентував Офіс впровадження реформ при прем'єр-міністрі на чолі з міністром Кабміну Олександром Саєнком та команди реформ у міністерствах.

"Сьогодні ми говоримо про Офіс реформ прем'єр-міністра України. По суті, на першому етапі це буде 18 осіб, які будуть закріплені за визначеними напрямами й сфокусовані на реалізацію тих чи тих визначених громадськими донорами пріоритетів, які будуть визначені програмою діяльності уряду, програмою роботи на наступний рік", - сказав міністр Кабінету міністрів Саєнко під час презентації команд підтримки реформ у Києві в понеділок, 17 жовтня, передає "Інтерфакс-Україна".

Міністр зазначив, що структура офісу не дублюватиме самих міністерств. "Офіс реформ прем'єр-міністра буде спрямований на впровадження, моніторинг тих пріоритетів, тих завдань, які в принципі закладені в програмі уряду, які ми обговорювали з нашими міжнародними партнерами", - додав Саєнко.

За його словами, офіс насамперед опікуватиметься питаннями, для вирішення яких необхідна міжвідомча співпраця, зокрема реформою державної служби.

Саєнко додав, що головою офісу передбачається призначити його самого, також до складу цього органу увійдуть два координатори, які завідуватимуть конкретними напрямами.

Крім того, було презентовано команди підтримки реформ у Міністерстві фінансів, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, Міністерстві інфраструктури та Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Передбачається, що незабаром групи підтримки реформ запрацюють і в інших міністерствах.

Мета роботи фахівців - закласти фундамент для приходу нового покоління орієнтованих на реформи держслужбовців.

Керуючий директор ЄБРР по Східній Європі та Кавказу Френсіс Маліж зазначив, що такі команди буде відібрано публічно й спільно з міністрами вони працюватимуть над розробкою та проведенням реформ у відповідних сферах.

Гроші на роботу спеціалістів надає ЄБРР зі створеного в листопаді 2014 року фонду для підтримки зусиль України в реформуванні економіки, поліпшенні ділового клімату та поверненні на шлях стійкого зростання. Вкладниками фонду є Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Швеція, Швейцарія, Британія і США. Європейський Союз надав внесок у розмірі 8 мільйонів євро, передає LB.ua.

Крім того, велика програма Європейського Союзу, спрямована на надання підтримки Україні в проведенні всеохопної реформи державного управління на період 2016-2020 рр., планується до запуску до кінця 2016 року. Ця програма передбачає загальний бюджет у розмірі 104 млн євро, зокрема 90 млн євро на підтримку бюджету і 14 млн євро для додаткової технічної допомоги. Відповідно до орієнтовного графіка платежів, перший транш у розмірі 10 млн євро очікують на початку наступного року.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Юґ Мінґареллі наголосив, що ЄС готовий сприяти реформам в Україні, зокрема підтримуючи групи експертів. При цьому він зазначив, що без бажання проводити реформи з боку самої влади України експертна підтримка не стане гарантією успіху змін.

Тим часом прем`єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що у нього особисто та в уряду в цілому достатньо політичної волі для проведення необхідних структурних змін і реформ в Україні.

Про це він заявив під час презентації оновленої структури підтримки реформ, передає УНІАН.

За словами Гройсмана, за 25 років в Україні не було зроблено необхідних структурних змін і реформ, які б дали країні відкрити власний економічний потенціал і забезпечити соціальну справедливість.

"Хочу наголосити: що стосується політичної волі (для проведення змін – ред.), то у нашого уряду і у мене особисто як прем'єр-міністра з цим жодних проблем немає", - сказав він.

Гройсман також наголосив, що на швидкість реформ впливає якість рішень, які пропонуються, а не їхня кількість.

"Якщо ми робимо реформу охорони здоров`я, то ми маємо зрозуміти, що її метою є зниження захворюваності, зниження смертності, підвищення профілактики хвороб, доступність охорони здоров`я", - пояснив голова уряду.

Нагадаємо, вперше Гройсман висловив ідею створення Офісу залучення, супроводу і просування інвестицій у травні цього року. Пізніше він не раз наголошував, що Офіс має стати точкою входження інвесторів в Україну, але при цьому бути додатковим інструментом до іншого інвестиційного органу - Національної інвестиційної ради, створеної за пропозицією президента України Петра Порошенка наприкінці серпня цього року.

Голова Інвестради Борис Ложкін зазначав, що Україна в разі реалізації реформ може вже в 2017 році залучити близько 3-5 млрд дол. інвестицій.

За даними Державної служби статистики, обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) на 1 липня 2016 року становив 44,791 млрд дол., що на 2,282 млрд дол, або на 5,4%, більше від показника на початок року на рівні 42,509 млрд дол.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus