В Україні тимчасово скасували держрегулювання цін на продукти

01.10.2016 15:00

В Україні тимчасово скасували держрегулювання цін на продукти

В Україні сьогодні, 1 жовтня, тимчасово відміняється державне регулювання цін на продукти харчування. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України було затверджено на засіданні уряду у четвер, повідомляє прес-служба Кабміну. Постанова запускає пілотний проект у сфері регулювання цін на продовольчі товари.

В Україні сьогодні, 1 жовтня, тимчасово відміняється державне регулювання цін на продукти харчування. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України було затверджено на засіданні уряду у четвер, повідомляє прес-служба Кабміну.

Постанова запускає пілотний проект у сфері регулювання цін на продовольчі товари. Він передбачає тимчасове скасування надмірного адміністративного регулювання цін на продукти харчування.

З 1 жовтня протягом трьох місяців буде вивчатися динаміка цін, та за результатами моніторингу буде прийнято рішення про скасування, обмеження або оновленні такого регулювання.

"За умовами пілотного проекту, протягом трьох місяців буде проводитися аналіз структури споживчих цін, складу собівартості, а також динаміка цін на окремі складові собівартості продуктів. На період пілотного проекту українські фермери, виробники продуктів харчування, а також торговельні мережі звільняються від обов'язкової декларації цін і примусового встановлення націнки. Це дозволить виробникам і рітейлерам заощадити сотні мільйонів гривень щомісяця на адмініструванні декларативною собівартості продуктів і націнки. Саме таку ціну вони платять сьогодні за те, щоб виконувати застарілі пострадянські вимоги", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, спочатку скасувати держрегулювання цін на продукти планували з 15 серпня. У МЕРТ відзначають, що ціни на продукти, на які встановлено держрегулювання, зростають на 20% швидше за ціни інших продуктів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus