В Україні закрили близько 100 псевдоуніверситетів

01.03.2016 13:52

В Україні закрили близько 100 псевдоуніверситетів

"Ми зменшуємо кількість університетів, тому що не секрет, що більшість наших університетів, вищих навчальних закладів та їхніх філій, вони не надають належної якості і там не відбувається належного навчального процесу", - заявив міністр освіти. "Тільки професійна академічна і тільки вимоглива академічна громада може реалізувати закон про вищу освіту", - пояснив він.

В Україні близько 100 університетів та філій вищих навчальних закладів були закриті за останні півтора року. Про це сьогодні, 1 березня, повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт на прес-конференції в Києві.

"Інший бік нашої політики – ми зменшуємо кількість університетів, тому що не секрет, що більшість наших університетів, вищих навчальних закладів та їхніх філій, вони не надають належної якості і там не відбувається належного навчального процесу", - заявив міністр.

"У нас сьогодні буде відбуватись засідання Акредитаційної комісії України, і ми там будемо позбавляти ліцензій, тобто закривати ще 10 вищих навчальних закладів та філій тільки сьогодні, тобто це вже під 100 вищих навчальних закладів та їхніх філій вже закриті", - сказав Квіт.

"Тому що тільки професійна академічна і тільки вимоглива академічна громада може реалізувати закон про вищу освіту", - пояснив міністр.

Пізніше в коментарі УНІАН Квіт уточнив, що близько 100 вишів та їхніх філій були закриті за 1,5 року.

Він повідомив, яким чином відбувалося позбавлення ліцензій. "Ми вибрали з електронної бази ті виші, які мають менше 200 студентів. Виш, який має менше 200 студентів, він не може наймати викладачів. Вони взагалі не мали навчального процесу, вони просто продавали дипломи. Ще частина з них виявилася частина вишів, які фактично були бізнес-школами, це інша модель", - зауважив міністр.

"У нас є претензії до філій різних навчальних закладів, до регіональних відділень, і ми звертаємося до цих університетів та питаємо їх про філії. І часто закривають ці філії самі. Частково вищі ми об’єднуємо. Наприклад, до нас у Києві звернулися про об’єднання транспортні виші – залізничного транспорту та річкового транспорту, і ми пішли назустріч і об’єднали їх", - сказав Квіт.

Він запевнив, що процес позбавлення вишів ліцензій триває і буде тривати, тому що МОН хоче змінити систему фінансування вищої освіти, щоб фінансувати лише якісні університети. "На момент ухвалення закону про вищу освіту в Україні було 315 вищих навчальних закладів, тобто 3-4-х рівнів акредитацій, але багато з них мають свої філії, та з філіями їх може бути більше тисячі", - зауважив міністр.

Нагадаємо також, що у листопаді 2015 року Міносвіти позбавило ліцензій вищі навчальні заклади, які розташовані на тимчасово окупованій території.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus