В Україні завершилася демобілізація 6-ї хвилі, ЗСУ мають бути забезпечені військовими-контрактниками

02.11.2016 11:00

В Україні завершилася демобілізація 6-ї хвилі, ЗСУ мають бути забезпечені військовими-контрактниками

Президент України Петро Порошенко прийняв доповідь міністра оборони Степана Полторака та начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка про завершення процесу звільнення в запас військовослужбовців у рамках шостої хвилі демобілізації, повідомила прес-служба глави держави. Начальник Генерального штабу доповів, що на сьогодні повністю завершено процес демобілізації військовослужбовців шостої хвилі мобілізації.

Президент України Петро Порошенко прийняв доповідь міністра оборони Степана Полторака та начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка про завершення процесу звільнення в запас військовослужбовців у рамках шостої хвилі демобілізації, повідомила прес-служба глави держави.

Начальник Генерального штабу доповів, що на сьогодні повністю завершено процес демобілізації військовослужбовців шостої хвилі мобілізації, за виключенням тих, які проходять лікування або щодо яких проводиться службове розслідування.

Президент України нагадав, що остання шоста хвиля демобілізації мала завершитись до початку листопада.

"Я, як президент і верховний головнокомандувач, можу доповісти українському народові, що відсьогодні жодного мобілізованого на фронті, в зоні АТО немає. І Збройні сили України повністю мають бути забезпечені добровольцями, воїнами-контрактниками, добре підготовленими, вмотивованими, навченими і забезпеченими", - сказав Порошенко.

За словами глави держави, за останні два роки мобілізація виконала найважливішу роль у забезпеченні обороноздатності України, щоб "дати відсіч агресору, що напав на нашу країну в найскладніші дні для української історії".

"Сьогодні ми маємо якісно нові Збройні сили України", - зазначив Порошенко.

Він наголосив, що на фронті залишаються тільки воїни-контрактники, добровольці, яких якісно підготували і навчили, зокрема за участю іноземних партнерів.

Глава держави зазначив, що на початку року понад 60 тис. воїнів-контрактників записалися до ЗСУ.

"Дуже важливо, що за рахунок демобілізованих, особливо тих, хто найкраще себе проявив в лавах Збройних сил, формується більше ніж 100 тис. резерв першої черги", - сказав Порошенко, додавши, що це стало можливим завдяки Мінським угодам, які дозволили зупинити агресора і дали час на створення та підготовку ЗСУ.

У свою чергу начальник Генштабу повідомив, що загальна чисельність контрактників, які були прийняті на службу в 2014-2016 рр., становить 90 тис. військовослужбовців.

Міністр оборони, зі свого боку, зазначив, що із 60 тис. контрактників - 12 тис. військовослужбовців, які спочатку пройшли службу в армії в рамках мобілізації і залишилися служити за контрактом.

"Майже 20% - це люди, які мають бойовий досвід", - сказав він.

Полторак також доповів, що у виконання доручення президента всі військові шостої хвилі мобілізації, які отримали поранення під час виконання свого обов'язку, зараз отримують повне медичне обслуговування та необхідне лікування, і по завершенні будуть звільнені у запас.

Як повідомлялося, 26 вересня Порошенко підписав указ про демобілізацію військовослужбовців шостої хвилі й заявив, що після цього на фронті залишаться лише контрактники.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus